• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchMały jubileusz – w Sieradzu po raz piąty spotkali się akordeoniści z regionu łódzkiego. Święto akordeonu rozpoczął multimedialny wykład pana Hieronima Bartczaka, przedstawiciela firmy Mengascini w Polsce. Akordeoniści poznali sekrety powstawania najlepszych instrumentów włoskich firm, skupionych w centrum ich produkcji, w małym mieście Castelfidardo.

W Castelfidardo obywają się renomowane konkursy akordeonowe.
Koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i w Sieradzu rozpoczął Szymon Rzepkowski grając fragment Suity Kosmicznej P. Makkonena.
Wśród prezentowanych utworów znalazły się również kompozycje Astora Piazzolli oraz innych gigantów akordeonu.
W czasie krótkiej przerwy, swoje „akumulatory” młodzi akordeoniści naładowali w pobliskim McDonaldzie – sponsorem dzisiejszego spotkania.
Tuż po godzinie 18 rozpoczął się koncert „Accorinet Klezmer Bandu”. W pierwszej części koncertu artyści zaprezentowali najpopularniejsze tanga argentyńskie, nie wyłączając twórczości Astora Piazzollli, natomiast druga część koncertu była poświęcona muzyce klezmerskiej. Koncert zakończył się Oberkiem Kaliskim, który porwał sieradzką publiczność. Nie obyło się bez bisów.
W dobrym nastroju publiczność opuszczała gościnną salę koncertową PSM I st. w Sieradzu, spodziewając się niebawem, zresztą słusznie, kolejnych ciekawych koncertów.
Organizatorem spotkań młodych akordeonistów pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu oraz Towarzystwo Muzyczna FERMATA.
Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia finansowego ze strony NZOZ Zdrowie i McDonald`s w Sieradzu, za co serdecznie dziękują organizatorzy.
Podziękowania swe organizatorzy kierują w stronę Pana Prezydenta Sieradza, który objął patronatem spotkania akordeonistów.
PSM I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu pragną wyrazić wdzięczność za patronat medialny lokalnej rozgłośni radiowej „Nasze Radio”, a w szczególności Pani redaktor Monice Waraczyńskiej za aktywne wspieranie wszelkich przedsięwzięć realizowanych na terenie szkoły muzycznej.
Młodzi akordeoniści wyjechali z Sieradza obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Sieradza.
Za rok znów pojawią się na gościnnej scenie sieradzkiej szkoły muzycznej. Już dziś zapraszamy na kolejną, szóstą edycję „Cyi w Sieradzu 2020”.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było