• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW Szkole Podstawowej w Łubnicach policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Najpierw z policjantem spotkały się przedszkolaki i uczniowie klas młodszych, a w drugiej grupie uczestniczyli starsi uczniowie podstawówki i gimnazjum.  Przedszkolaki wysłuchały informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz umiejętności zachowania się i reakcji w sytuacjach zagrożenia.
Z kolei informacje przekazane starszym uczniom dotyczyły środków narkotycznych i odurzających między innymi tzw. „dopalaczy”, uzależnień, przemocy, „cyberzagrożeń” oraz także bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.
Podczas spotkań szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne organizowanie zabaw zimowych m.in.bezpieczeństwa narciarzy i snowboardzistów oraz na temat odpowiedzialności prawnej obowiązującej na stokach. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach i równie chętnie zadawała pytania oraz dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa - informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było