• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchDwie nowe jednostki OSP z terenu powiatu sieradzkiego zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Jedną z nich ma być OSP z Zapola, gmina Brzeźnio, drugą zaś jednostka z Grabówki, gmina Burzenin.
Jednostka z Zapola ma wspierać działania ratownicze OSP z Brzeźnia. Na terenie jej działań są m.in. droga wojewódzka i ekspresowa S8. Z kolei strażacy z Grabówki mają zabezpieczać pogranicze powiatów sieradzkiego i wieluńskiego, gdzie w rozległych kompleksach leśnych często dochodzi do pożarów.
Z dumą i ogromną satysfakcją chciałbym podzielić się znakomitą informacją, iż z Nowym Rokiem nasza jednostka Straży OSP Grabówka weszła do Krajowego Systemu Ratownictwa. Tylko 61 jednostek weszło do sytemu, tym bardziej serce rośnie, że to właśnie nasza jednostka jest w tym gronie. Żmudna praca Zarządu i Nas wszystkich pozwoliła osiągnąć ten cel. W najbliższy piątek tj. 11.01.2019 odbędzie się uroczyste włączenie Naszej jednostki do KSR z udziałem dowództwa Powiatowego oraz KW PSP w Łodzi i zaproszonych gości - poinformował na swoim fanpage'u Waldemar Zalewski z OSP w Grabówce.
Obecnie w powiecie sieradzkich w Krajowym Systemie ratownictwa Gaśniczego skupionych jest 26 jednostek.
Ochotnicze Straże Pożarne mogą być włączane do, KSRG gdy posiadają:
- co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy,
- co najmniej 12 wyszkolonych ratowników,
- skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania,
- urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych.
Włączenie jednostki do KSRG było poprzedzone zawarciem porozumienia między właściwym Komendantem Powiatowym PSP w Sieradzu, a samorządami w Brzeźniu i Burzeninie. 

jm

Foto: OSP Zapole, OSP Grabówka

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było