• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchJuż po raz 27. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra także i w naszym regionie.

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest "Pomaganie jest dziecinnie proste". 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
Sieradz
Na ulicach Sieradza pojawi się 110 wolontariuszy. Działają oni w sztabach przy SP nr 1 (70 wolontariuszy) i SP 9 (40 wolontariuszy).
Każdy z nich będzie dysponował oczywiście specjalnie o. znakowaną i zabezpieczoną puszką, do której będzie można wrzucać pieniądze. Każdy wolontariusz będzie też posiadał identyfikator -  poinformowała Anna Bartosik, szefowa sztabu przy SP nr 1 .
W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbędzie się koncert połączony z licytacją różnych przedmiotów, m.in. plakatów z autografem Alvaro Soler, gwiazdy ostatniego Open Hair Festival czy koszulki Skry Bełchatów z podpisami jej zawodników. Z kolei w Klubie Prorock będzie można zbadać sobie poziom cukru, wzrok czy wziąć udział w kursie pierwszej pomocy organizowanej przez Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Będzie też koncert Zuzanny Juchner.
Tradycyjne Światełko do Nieba odbędzie się o godz. 20.00 na placu Wojewódzkim przed budynkiem Urzędu Miasta w Sieradzu.
Wśród wielu aukcji będzie można wylicytować m.in. mecz siatkówki z Pawłem Osiewałą, prezydentem Miasta.
Powiat sieradzki
Na terenie powiatu sieradzkiego sztaby powstały przy: Centrum Kultury w Błaszkach, Szkole Podstawowej w Warcie, Szkole Podstawowej w Złoczewie, Szkole Podstawowej w Brąszewicach, Szkole Podstawowej w Chlewie (gm. Goszczanów) oraz Szkole Podstawowej we Wróblewie.
W Błaszkach sztab startuje o godzinie 15:30. Na scenie sali widowiskowej wystąpią: Dance Project, wychowankowie Centrum Kultury w Błaszkach oraz Jacek Dewódzki Band.
W czasie trwania koncertu przeprowadzone będą licytacje gadżetów wielkoorkiestrowych. Będzie można wylicytować również gadżety przekazane przez Burmistrza Błaszek, między innymi parasole, zegary ścienne oraz kalendarze. Będą też animacje i warsztaty dla dzieci, fotobudka oraz pokaz sprzętu strażackiego przekazanego przez WOŚP dla OSP Sędzimirowice, za pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy w miejscowości Brusy w 2017 roku. Z błaszkowskiego sztabu datki do puszek zbierać będzie 71 wolontariuszy.
O godzinie 20:00 wystrzelone zostanie światełko do nieba. Światełko będzie miało charakter symboliczny.
Informacje o tym jak zagra WOŚP w Złoczewie znajdziesz tutaj.
Powiat wieruszowski
W powiecie wieruszowskim sztaby zagrają w Wieruszowie i Sokolnikach.
Zapraszamy na wielkie, styczniowe granie wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.Zachęcamy do wsparcia. Zapraszamy również na Dzień Dawcy Szpiku, który organizujemy już po raz 3 w Sokolnikach. Jeśli jesteś zdrową i pełnoletnią osobą i jeszcze nie ma Cie w bazie potencjalnych dawców szpiku, znajdź 5 minut w niedzielę i zarejestruj się. Możesz w ten sposób podarować komuś życie - zachęca do udziału szefowa sztabu w Sokolnikach Zofia Siwik.
Koncert młodzieży ze Studia Piosenki WDK, pokaz tańca uczestników Klubu Tanecznego Madar, występ dzieci z Warsztatów Wokalnych WDK, koncert zespołu Tadeusza Nic Nie Rusza, pokaz taneczny w wykonaniu instruktorki tańca Darii Pietrzykowskiej, koncert zespołu The White Tigers oraz pokaz  LED show w wykonaniu grupy Young Fire i Światełko do nieba - to głowne atrakcje jakie przygotował dla wieruszowian sztab WOŚP mieszczący się przy WDK.
Od 17:00 licytacja gadżetów fundacji oraz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców oraz w trakcie trwania imprezy będzie prowadzona sprzedaż ciasta przekazanego przez lokalne cukiernie.
Powiat wieluński
W Konopnicy sztab WOŚP działa przy Szkole Podstawowej. W jego pracy weźmie udział 150 wolontariuszy. Mają oni działać na terenach nie tylko gminy macierzystej, ale także gmin: Pątnów, Ostrówek, Osjaków i Wieluń.
Także 150 wolontariuszy skupionych jest w sztabie WOŚP w Wieluniu. Działa on przy Wieluńskim Domu Kultury. Odbędzie sie tu licytacja serduszek oraz liczne występy taneczne i muzyczne. Wystąpią: Walczak band, Marta Kazimierska, Zespół wokalny WDK, Tadeusza Nic Nie  Rusza, Krótkie Spięcie , After Work, Kapela PSP Sieradz oraz Hydra.
Z WOŚP zagrają również pozostałe instytucje kultury gminy Wieluń – muzeum i biblioteka.
I tak od 12.00 do 17.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić muzeum, a o 17.00 odbędzie się tam spektakl poetycki "Kobieta i mężczyzna czyli powiedz jak mnie kochasz".
W bibliotece od 11.00 do 14.00 będzie można zwiedzić jej zakamarki, a o 14.00 wystawiony zostanie spektakl "Zemsta".
Zamiast jednak fajerwerków będzie można obejrzeć pokaz laserowy.

jm

Foto: UM Sieradz

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było