• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 04 02 18 19 02Zanim 29-letni mieszkaniec gminy Sieradz okradł dom jednorodzinny na terenie tej samej gminy, najpierw przyrządził sobie i zjadł jajecznicę z 12 jaj.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 stycznia br. Z domu jednorodzinnego zginęły m.in.: mały telewizor,  odtwarzacz dvd, butla gazowa. Straty właściciel oszacował na około kilkaset złotych.  Policja przystąpiła do rozpoznania natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia.
Już po kilku dniach jako potencjalnego sprawcę wytypowali wstępnie 29 – letniego mieszkańca gminy Sieradz. 07 stycznia 2019r. w godzinach rannych pojawili się w miejscu jego zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia w trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna potwierdził ich przypuszczenia. Mężczyzna doskonale wiedział, że w zabudowaniach często nie ma domowników. Dlatego też w dniu 01 stycznia tego roku wszedł na teren posesji. Następnie nogą wybił szybę w pomieszczeniu piwnicznym i wszedł do środka. Będąc w kuchni zobaczył na blacie kilkanaście  jajek. Wtedy nagle poczuł się głodny i przy pomocy leżącej obok patelni przygotował sobie posiłek z 12 sztuk jajek. Dopiero po obfitym posiłku przystąpił do dalszej penetracji domu.  Skradzione mienie przeniósł do własnego domu. Jednak nie miał pomysłu co dalej zrobić z łupem, a bał się zanieść do lombardu. Dlatego też powkładał skradzione rzeczy do worków foliowych, które następnie wywiózł i porzucił w przydrożnym rowie - relacjonuje przebieg zdarzeń asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było