• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 06 08 21 48 50W związku z nadciągającym długim i jednocześnie gorącym weekendem KPPw Sieradzu informuje, że policjanci zarówno łódzkiego garnizonu, jak i sieradzkiej drogówki,włączą się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017” mające potrwać w dniach 11-15 sierpnia.

W związku z nadciągającym długim i jednocześnie gorącym weekendem KPP w Sieradzu informuje, że policjanci zarówno łódzkiego garnizonu, jak i sieradzkiej drogówki,włączą się w ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017” mające potrwać w dniach 11-15 sierpnia.
W związku z tym na drogach województwa łódzkiego pojawi się więcej patroli ruchu drogowego a policjanci będą kontrolować główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będzie zwiększona ilość patroli zarówno w radiowozach oznakowanych jak i „cywilnych” zwracających szczególną uwagę na stan trzeźwości jak i prędkość.
 
"Przypominamy, że przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym będzie skutkować zabraniem na miejscu prawa jazdy. Dokument ten na okres 3 miesięcy będzie w dyspozycji Starosty.  Dodatkowo kierowca ukarany będzie mandatem karnym w wysokości od 400 do 500 złotych oraz naliczone mu będzie 10 punktów karnych. W godzinach nocnych tj. 23.00 – 5.00 w terenie zabudowanym możemy jechać o 10 km/h szybciej, gdyż ograniczenie prędkości wynosi 60 km/h." 
 
W czasie trwania akcji policjanci będą również zwracać szczególną uwagę, oprócz prędkości pojazdów i trzeźwości kierujących, na bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach. Sezon urlopowy sprzyja zabawie i rozluźnieniu, jednak nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”, piratów drogowych, czy opiekunów lekceważących bezpieczeństwo najmłodszych. 

EM

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było