• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 07 31 01 35 46Gmina Wieruszów zgłosiła 18 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii WYDARZENIE.

Gmina Wieruszów zgłosiła 18 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii WYDARZENIE. Stało się po koncercie, który odbył się w Wieruszowie w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi. Koncert zrobił na wieruszowianach ogromne wrażenie.
- 18 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką - napisała Gmina Wieruszów w uzasadnieniu do zgłoszenia. .
Festiwal to świetna forma obcowania z muzyką i jednocześnie integracja środowisk lokalnych. Ze względu na interesujące lokalizacje realizowanych koncertów daje możliwość poznania nowych miejsc i ludzi.
Festiwal Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było