• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 07 17 01 02 12Popularny w województwie łódzkim wędrowny festiwal Kolory Polski zawitał po raz kolejny do Brzeźnia. Tym razem w niezwyklej scenerii kościoła pw. św. Idziego wystąpił duet Maniucha i Ksawery.

Popularny w województwie łódzkim wędrowny festiwal Kolory Polski zawitał po raz kolejny do Brzeźnia. Tym razem w niezwyklej scenerii kościoła pw. św. Idziego wystąpił duet Maniucha i Ksawery. Wykonali oni pieśni ze swego albumu Oj borom borom. Zgromadzona w Brzeźniu licznie publiczność wysłuchała unikalnych pieśni zebranych z ukraińskiego Polesia. Ich odbiór był tak dobry, że artyści musieli kilka razy bisować.
Maniucha i Ksawery to duet, który łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni.
Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński występowali m. in w Pardon To Tu, otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści (2015) oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2016).
Po koncercie można było zakupić płytę Oj borom borom i dostać autograf.

jm

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było