• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 07 13 09 56 10Sieradzcy funkcjonariusze straży więziennej wybrali się z roboczą wizytą do Zakładu Karnego w Bernau.

Sieradzcy funkcjonariusze straży więziennej wybrali się z roboczą wizytą do Zakładu Karnego w Bernau.  Spotkanie to było kontynuacją kontaktów międzyzakładowych, które miały miejsce w latach ubiegłych.
Przedstawiciele sieradzkiego zakładu karnego zwiedzając niemieckie jednostki penitencjarne mogli m.in. poznać ich historię, obowiązujące przepisy, a także stosowane rozwiązania infrastrukturalne i systemowe, odbiegające od tych w polskim systemie penitencjarnym. Funkcjonariusze obu jednostek mieli także możliwość wymiany spostrzeżeń oraz obserwacji zawodowych dotyczących wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania w obu krajach, rozpatrywali podobieństwa oraz różnice w warunkach techniczno – ochronnych jednostek, standardach socjalno – bytowych osadzonych odbywających karę oraz funkcjonariuszy pełniących w nich służbę - poinformował kpt. Michał Bogus, rzecznik sieradzkiego zakładu karnego.
Dodatkowo sieradzcy funkcjonariusze zapoznali się także z więzieniem w Landshut oraz Kliniką Chorób Psychicznych dla osób pozbawionych wolności w Wasserburgu.

jm

Foto: Zakład Karny w Sieradzu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było