• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/16_05/21_stolec.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/16_05/21_stolec

2016 05 22 20 58 12W niedzielę, 22 maja br. w parafii św. Wawrzyńca w Stolcu gościł arcybiskup Celestino Migliore.

W niedzielę, 22 maja br. w parafii św. Wawrzyńca w Stolcu gościł arcybiskup Celestino Migliore. Towarzyszył mu Biskup Kaliski ks. Edward Janiak. Obaj biskupi odprawili msze świętą. Zanim jednak się ona rozpoczęła  Jego Ekscelencję przywitała rodzina Kapiców. Chwilę później Nuncjusz pobłogosławił nowy ołtarz i poświęcił Obraz Jezusa Miłosiernego "Jezu, ufam Tobie".
Główną częścią uroczystości była msza święta koncelebrowana. W jej trakcie biskupi udzielili sakramentu bierzmowania młodzieży z terenu parafii. Arcybiskup Migliore wygłosił kazanie w jeżyku polskim. Nawiązał w nim do darów Ducha Świętego. Powołał się przy tym na przykład Biskupa Edwarda Janiaka, który jeszcze nie tak dawno zmagał się z poważną chorobą.
Na zakończenie Nuncjusz Apostolski poświęcił tablicę upamiętniającą, że w świątyni Stoleckiej otrzymali sakrament Chrztu świętego i zawarli Sakrament Małżeństwa Rodzice Biskupa Kaliskiego: Stanisław JANIAK i Janina z domu ZMYSŁOWSKA.
W uroczystości wziął udział Minister Środowiska prof. dr hab Jan Szyszko z małżonką oraz liczna rzesza wiernych i gości.
Ostatnim akcentem spotkania z Nuncjuszem i Biskupem Kaliskim były wspólne zdjęcia z dostojnikami dzieci pierwszokomunijnych, bierzmowanej młodzieży i strażaków. 

jm

{gallery}/stories/16_05/21_stolec{/gallery}

 

 

Komentarze   

0 #1 Krystyna Mendelska 2016-07-17 18:53
Piękna uroczystość, jestem dumna że tak pięknie prezentuje się kościół w którym bywałam w dzieciństwie razem z moją babcią.
Gratulacje dla księdza proboszcza za zorganizowanie tej celebry.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było