• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/16_05/21_lututow.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/16_05/21_lututow

2016 05 12 17 12 54Dni 10 i 11 maja 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie były dniami otwartymi dla uczniów okolicznych gimnazjów. Licznie przybyli wraz z rodzicami i opiekunami aby zapoznać się z ofertą edukacyjną Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dni 10 i 11 maja 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie były dniami otwartymi dla uczniów okolicznych gimnazjów. Licznie przybyli wraz z rodzicami i opiekunami aby zapoznać się z ofertą edukacyjną Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Każdą grupę gimnazjalistów witała dyrektor Grażyna Boryczka i przedstawiała możliwości rozwoju osobistego zwracając szczególną uwagę na sukcesy uczniów w różnego typu konkursach i olimpiadach zawodowych na szczeblu krajowym. Mówiła o uczestnictwie szkoły w programach Erasmus +, i PO WER dzięki którym młodzież z klas III technikum od dwóch lat wyjeżdża na miesięczne praktyki zagraniczne do Bolonii we Włoszech. Poza tym w roku szkolnym 2016/2017 realizowany będzie projekt pt. „Podniesienie jakości kształcenia w ZSR w Lututowie” finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, dzięki któremu uczniowie klas II i III uzyskają dodatkowe kwalifikacje (np.: spawacza MAG, obsługi i naprawy silników spalinowych, florystyczne) oraz będą mieli możliwość odbywania płatnych staży w dobrze prosperujących przedsiębiorstwach. Zorganizowane stoiska prezentowały wszystkie zawody, przy których uczniowie danego kierunku odpowiadali gimnazjalistom na nurtujące ich pytania. Uczniowie technikum oprowadzali gimnazjalistów po szkole, pokazywali im sale lekcyjne, warsztaty, sprzęty. W pracowniach prezentowane były poszczególne zawody.

Dla zainteresowanych zawodami technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych zorganizowano pokaz sprzętu, gimnazjaliści widzieli wyposażenie pracowni i hal warsztatowych, plac nauki jazdy, odważni (z instruktorem) próbowali sprawdzić działanie sprzętu. Oprócz tego wzięli udział w zabawie - grze komputerowej, która oceniała wiedzę o zawodzie.

W pracowni produkcji roślinnej prezentowany był zawód technik rolnik. Gimnazjaliści wzięli udział w quizie - rozpoznawali ciekawe rośliny uprawne, nasiona, wskazywali organizmy pożyteczne, rozpoznawali stare i nowe maszyny. Całość odbywała się w atmosferze zabawy.

Uczniowie w zawodzie technik ekonomista przedstawili swoją profesję prowadząc wirtualną firmę. Wykorzystali programy komputerowe pakietu INSERT GT zaprezentowali prace wykonywane w poszczególnych komórkach organizacyjnych: sekretariacie, księgowości, kadrach, dziale sprzedaży i marketingu. Gimnazjaliści czynnie uczestniczyli w zajęciach.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu zaprezentowali sprzęt geodezyjny, pokazali piękne rabaty zdobiące teren szkoły, które zostały zaprojektowane i wykonane przez nich pod kierunkiem nauczycieli w ramach realizacji różnych projektów oraz zajęć praktycznych. Odbył się mini quiz dotyczący znajomości roślin ozdobnych.

Dni Otwarte były okazją do poczucia przez odwiedzających panującego w murach ZSR wyjątkowego klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że zaowocują one wyborem naszej szkoły i od września spotkamy się z naszymi gośćmi w salach lekcyjnych.
Już 1 czerwca gimnazjalista  może zalogować się w systemie na stronie internetowej https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat i dokonać wyboru szkoły, może wybrać dowolną liczbę oddziałów w  maksymalnie trzech szkołach, musi ustalić kolejność oddziałów, wydrukować wniosek i przynieść go do szkoły pierwszego wyboru. Najlepiej przynieść go do naszej szkoły – Technikum w ZSR w Lututowie.

Barbara Zadka i Tomasz Perdek
Foto: Angelika Gnych (II TAK), B. Zadka

{gallery}/stories/16_05/21_lututow{/gallery}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było