Recytatorski

   16 maja 2018 r. w MOK w Złoczewie odbyły się dla najmłodszych zainteresowanych tematyką przyrodniczą i ekologiczną eliminacje miejskie do udziału  w Wojewódzkim Ekologicznym Dniu Dziecka z Literaturą i Sztuką "Świerszczykowe Wierszyki", organizowane przez Łódzki Dom Kultury oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi .

  12 grudnia 2017 r. odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Klonowej
p.t.: „Cztery pory roku… ZIMA”.
Wzięły w nim udział szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież ze Złoczewa, Brąszewic, Godynic, Barczewa, Czarnożył, Wieruszowa i Klonowej.

17 maja 2017 r. w MOK w Złoczewie odbył się dla najmłodszych zainteresowanych tematyką przyrodniczą i ekologiczną poprzez poezję konkurs recytatorski o tematyce przyrodniczej „Świerszczykowe wierszyki”.

Do konkursu zgłosiło się 37 osób, a wzięło udział 35. Uczestnicy turnieju przygotowani byli przez swoich prowadzących wzorowo, stąd wysoki poziom turnieju. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wiersze o tematyce przyrodniczej.

  22.11.2016 r. w MOK w Złoczewie odbył się "Turniej jednego wiersza".
Na turniej zapisało się 92 osób, a wzięło udział 89 osób. Uczestnicy turnieju przygotowani byli przez swoich prowadzących wzorowo, stąd tak wysoki poziom turnieju. Serdeczność, wyrozumiałość oraz szacunek panowały wśród uczestników turnieju.

12.10.2015r. w Gminnej Bibliotece w Klonowej odbył się konkurs „CZTERY PORY ROKU” w ramach projektu Festiwal Artystyczny Jesień Mimozami Się Zaczyna.

Konkurs recytatorski - Spotkanie z wierszykiem 20.01.2014 r.
W sali widowiskowej MOK w Złoczewie po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski dla dzieci w wieku 4-6 lat pt. "Spotkanie z wierszykiem".