Festiwal piosenki

UWAGA. MOK w Złoczewie w okresie wakacyjnym czynny jest codziennie w godz. 14:00 - 20:00.

W niedzielę 15 kwietnia 2018 r. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie już po raz 27 odbył się Festiwal Piosenki Złoczew 2018. Do festiwalu zgłosiło się 135 uczestników,  a przystąpiło 124 młodych wokalistów m.in. z powiatu: sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego, łaskiego, łódzkiego, toruńskiego i poddębickiego. Rywalizowano w pięciu grupach wiekowych.
Wykonawcy zaprezentowali się  na bardzo wysokim poziomie.

Festiwal przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze.

 


Jury w składzie:
Sylwia Strugińska – Wochowska – przewodnicząca
Marek Ludwicki – członek
Cezary Sztendel – członek

 


przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w grupach wiekowych:

6 – 9


GRAND PRIX:
•    Natan Gryga z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli

I miejsce:
•    Magdalena Macuga z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu

II miejsce:
•    Natalia Michałczyk z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej

III miejsce:
•    Natalia Jarochowicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie

wyróżnienia:
•    Maria Żuberek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siemkowicach
•    Zuzanna Starzyńska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli

10 – 12


GRAND PRIX
•    Marcin Maciejczak – z Warckiego Centrum Kultury

I miejsce:
•    Paweł   Szymański ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim

II miejsce:
•    duet PATLEN  Lena Wasilewska i Patrycja Przybysz z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli
III miejsce:
•    Julka Szymczak ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu
wyróżnienia:
•    Sandra Wawer z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie
•    Oliwia Szadkowska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli

13 – 15


GRAND PRIX:
•     Martyna Stawska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli

 I miejsce:
•    Julia Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Siemkowicach

 II miejsce:
•    Norbert Kuświk z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli
•    Natalia Medyńska z Poddębickiego Domu Kultury i Sportu
      III miejsce:
•    Maja Ciach- Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w  Wieluniu
•    Maksymilian Kielek z Sieradzkiego Centrum Kultury

wyróżnienia:
•    Natalia Ochmańska  z Kłobucka
•    Zespół wokalno instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach:

Marta Kurzaj
Katarzyna Żurawska
Paulina Iskra
Nadia Grzesiek
Małgorzata Ławniczek

•    Zespół Psoty z Warckiego Centrum Kultury:

Justyna Komza
Dominika Konewka
Wiktoria Musialik
Hanna Mrozowska

•    Zespół A’Vista z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli:

Nikola Majewska
Zuzanna Stefaniak
Julia Stasiak
Wiktoria Parzybut
Elwira Olejniczak

16 – 20


GRAND PRIX
•    Natalia Osińska z Poddębickiego Domu kultury i Sportu
I miejsce:
•    Julia Owczarek z Młodzieżowego Domu kultury w Zduńskiej Woli
II miejsce:
•    Jakub Wawrzyniak z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w  Wieluniu

III miejsce:
•    Stanisław Łukoński  z  Sieradzkiego Domu Kultury
 Wyróżnienia:
•    Kacper Koszyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie
•    Wiktoria Wolska z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie

Nagrody Grand Prix ufundowali:

  • Jadwiga Sobańska- Burmistrz Złoczewa
  • Czesław Pędzik- wiceburmistrz Złoczewa
  • Andrzej Konieczny- Przewodniczący Rady Miasta
  • Halina Żarnecka- Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta
  • Pozostałe nagrody ufundował MOK w Złoczewie.