Wieczory z muzyką

Marta Marcin logo„ Zimowo - karnawałowo” to kolejny wieczór  z muzyką, który odbył się w pałacu  29.01.2016 r. (piątek).
Wystąpili:
Marta Wilk – wokal,
Marcin Janiszewski – akordeonista, pianista, aranżer.
Licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać znanych polskich i zagranicznych szlagierów takich jak:

 • Besame Mucho
 • Nie kochać w taką noc
 • The man I love
 • Miłość w portofino
 • Pod papugami
 • What a wonderful world
  I wiele innych …


Marta Wilk

Marta Wilk

 Urodziła się w Limanowej - malowniczej miejscowości w Beskidzie Wyspowym.
Już od dziecka była związana z muzyką, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia a potem II stopnia w klasie wiolonczeli. Jednak zawsze najbardziej lubiła śpiewać.
Swoją edukację wokalną rozpoczęła w klasie Grażyny Kapralskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie i kontynuowała na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Anny Kościelniak. Studia ukończyła z wyróżnieniem.
Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się z repertuarem nieco lżejszym, biorąc udział w spektaklach muzycznych takich jak Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show, Dyzma i in.
Jej inklinacje muzyczne zaczęły oscylować w kierunku musicalu i piosenki poetyckiej. Wykonując z sukcesem ten repertuar, stała się laureatką wielu konkursów m. in. I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu im. A. German Zielona Góra 2004. Jest także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku.
Od 2006 roku zajęła się wyłącznie repertuarem rozrywkowym. Jej szerokie możliwości wokalne pozwalają  na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Marcin Janiszewski

Marcin Janiszewski

Akordeonista, pianista, aranżer
Absolwent wydziału Wychowania Muzycznego AM w Łodzi oraz wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach w specjalności akordeon.
Laureat wielu konkursów i nagród muzycznych m. in.

 • I nagroda w kat. muzyki rozrywkowej oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu(2001)
 • I nagroda w kat. zespołów jazzowych na Jazz & Pop Festiwal w Jeleniej Górze (2002)
 • II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech(2002)
 • Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana w roku 2002
 • Nagroda dla Najlepszego Pianisty na IX Gospel Camp Meeting Osiek 2005

 Lider  zespołów muzycznych, z którymi koncertował na  prestiżowych festiwalach akordeonowych i jazzowych w Polsce, Niemczech, Włoszech i na Słowacji.
 Współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami m.in. z Agnieszką Greinert, Elżbietą Adamiak, Joelem Dancygerem, Pawłem Serafińskim, Zbigniewem Zamachowskim, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Aleksandrą Turkiewicz, Grzegorzem Wilkiem i  zespołem Yankel Band oraz Lime Tree Quartet.
Muzyk prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem  akordeonu w PSM I i II st. w Kutnie oraz wykładowcą -  akompaniatorem na wydziale aktorskim  Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zapraszany jest na międzynarodowe kursy interpretacji muzyki akordeonowej, prowadzi warsztaty oraz zasiada w jury  konkursów akordeonowych.