Biesiady

    27 lutego 2017 r. odbył się coroczny "Wieczór Piosenki Biesiadnej". W tym roku podczas tego spotkania Kapela Podwórkowa Złoczewianie obchodziła swoje 25 lecie działalności, a Zespół Śpiewaczy Melodia 20 lecie.
Zaraz po jubileuszowych koncertach gratulacje i życzenia złożyli:

   Tradycyjnie już w każdy ostatni poniedziałek karnawału (8.02.2016) odbył się organizowany przez MOK w Złoczewie "Wieczór piosenki biesiadnej". Chętnych do zabawy nie brakowało.
   Wszystkich uczestników biesiady powitał dyr. MOK-u Bogdan Dawidziak

Biesiada - 2015
Polski karnawał od wieków obchodzono bardzo hucznie. Był on jednym z najważniejszych wydarzeń w roku, trwał od tłustego czwartku do środy popielcowej. W ostatnie trzy dni karnawału chłopi chodzili od chałupy do chałupy i odbywały się tak zwane posiady . Posiady zwykłe i posiady grane, stąd późniejsza nazwa biesiada.

Wieczór piosenki biesiadnej w Złoczewie - 3 marca 2014 r. Impreza już od wielu lat jest organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie. Kończy okres karnawału. W tym roku nie zabrakło chętnych do zabawy przy biesiadnej muzyce.

 Jak to w MOK- u na biesiadzie było ?  (film)

Wieczór Piosenki Biesiadnej - 11 luty 2013 r. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie pożegnał karnawał huczną imprezą - Wieczorem Piosenki Biesiadnej.Zabawę rozpoczął dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie p. Bogdan Dawidziak,
witając wszystkich licznych gości i zapraszając do smacznie zastawionych stołów.