Biesiady

   Zapraszamy na Wieczór Piosenki Biesiadnej, który odbędzie się 24.02.2020 r. o godz. 18:00 w sali MOK w Złoczewie.
Wstęp 40 zł. od osoby.
Zapisy w MOK w Złoczewie. Tel. 43 820 2597.

   4 marca 2019 r. odbył się kolejny raz "Wieczór piosenki biesiadnej" zorganizowany przez MOK w Złoczewie.
Uczestników biesiady powitała Joanna Domagalska, przedstawiła zespoły i kapele, które zostały zaproszone na biesiadę oraz życzyła wszystkim uczestnikom udanej zabawy.

 

 

logo

2 lutego 2018 r. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie na koniec karnawału zorganizował już po raz dwudziesty pierwszy tradycyjną biesiadę. Chętnych było tak duże, że nie dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsc.

    27 lutego 2017 r. odbył się coroczny "Wieczór Piosenki Biesiadnej". W tym roku podczas tego spotkania Kapela Podwórkowa Złoczewianie obchodziła swoje 25 lecie działalności, a Zespół Śpiewaczy Melodia 20 lecie.
Zaraz po jubileuszowych koncertach gratulacje i życzenia złożyli:

  Tradycyjnie już w każdy ostatni poniedziałek karnawału (8.02.2016) odbył się organizowany przez MOK w Złoczewie "Wieczór piosenki biesiadnej". Chętnych do zabawy nie brakowało.
   Wszystkich uczestników biesiady powitał dyr. MOK-u Bogdan Dawidziak

Biesiada - 2015
Polski karnawał od wieków obchodzono bardzo hucznie. Był on jednym z najważniejszych wydarzeń w roku, trwał od tłustego czwartku do środy popielcowej. W ostatnie trzy dni karnawału chłopi chodzili od chałupy do chałupy i odbywały się tak zwane posiady . Posiady zwykłe i posiady grane, stąd późniejsza nazwa biesiada.

Wieczór piosenki biesiadnej w Złoczewie - 3 marca 2014 r. Impreza już od wielu lat jest organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie. Kończy okres karnawału. W tym roku nie zabrakło chętnych do zabawy przy biesiadnej muzyce.