• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Wydarzenia

W środę  4 czerwca 2014 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Złoczewie odwiedziła Jolanta Szwalbe. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Na ulicach Wielunia rozegrano grę miejską "Po Jurajskiej Wyżynie". Zorganizowały ją Gmina Wieluń i Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu.

„Czytanie łączy pokolenia” to temat  zajęć  z edukacji  czytelniczej  jakie odbyły się 19 maja br. w Punkcie Bibliotecznym w Grójcu Wielkim. Uczestniczyły w nich dwie klasy: I A i II B ze Szkoły Podstawowej ze Złoczewa.

W niedzielę, 18 maja br. w Godynicach odbyło się uroczyste przekazanie wozu strażackiego. Kilkudziesięciu strażaków otrzymało z tej okazji medale i odznaki. 

W czwartek, 15 maja br. rozpoczęła się peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży w dekanatach lututowskim i złoczewskim. Jako pierwsi przywitali go dziś lututowianie.

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbędą się w tym roku w Sieradzu.

W piątek, 9 maja br. w Gminna Biblioteka Publiczna w Burzeninie zorganizowała dla dziec "Noc z Andersenem". W jej trakcie dzieci nie tylko słuchały bajek, ale także brały udział w licznych zabawach.

MOK Złoczew bierze udział w projekcie Łódzkiego Domu Kultury "Kolorowa Lokomotywa".

Obchody Narodowego Święta Konstytucji są okazją do zadumy nad przeszłością historyczną i do refleksji nad teraźniejszością. W takiej atmosferze obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie.

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Ta myśl autorstwa Jana Pawła II przyświecała celowi koncertu charytatywnego, który odbył się dnia 4 maja 2014 roku w kościele parafialnym w Lututowie.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Czastarach od kilku dni ma nowy samochód pożarniczy.