• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

Po publikacji Infotygodnia dotyczącej braku oświetlenia na wiadukcie nad S8 na drodze krajowej nr 45 jeden z internautów zadał pytanie dlaczego w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych na drugą stronę trasy S8 ?

Dożynki to największe w roku święto rolników. Jest ukoronowaniem ich całorocznej pracy. Znane jest i obchodzone w Polsce już od średniowiecza. Uszanowali je zarówno zaborcy jak i rządzący po II wojnie światowej komuniści. Tymczasem w gminie Złoczew, rządzonej od 4 lat przez partię chłopską, jaką jest PSL, w 2014 r. nie zorganizowano gminnych uroczystości dożynkowych. Dlaczego? Na to pytanie poszukaliśmy odpowiedzi w Urzędzie Miejskim w Złoczewie.

Pięć zastępów straży pożarnej wzięło udział w gaszeniu pożaru sterty słomy w Grabówce, gmina Burzenin. Nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na 500 zł. 

Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna LKS Brąszewice. W meczu z LKS Kobierzycko brąszewiczanie zdobyli trzy bramki. Kolejne cenne zwycięstwo odniosła także Jaga Lututów. Tym razem pokonała ona Orkan Buczek 3:6.

W piątek, 7 listopada br. w sali sesyjnej złoczewskiego pałacu odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie rady miejskiej. Była to też okazja do podsumowania działalności radnych.

W czwartek, 6 listopada 2014 r. w Janowie, gmina Ostrówek bus potrącił 9-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało przetransportowane helikopterem do łódzkiego szpitala.

Jak się okazuje złoczewscy strażacy nie tylko gaszą pożary i ratują życie ofiarom wypadków. Potrafią także wytropić i zatrzymać nietrzeźwego kierowcę.

Konsorcja spółek z Grupy STRABAG, 29 października br. przekazały Inwestorowi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dwa odcinki wybudowanej drogi ekspresowej S8: od Węzła Walichnowy do Węzła Złoczew oraz od Węzła Złoczew do Węzła Sieradz Południe. Łączna wartość obu kontraktów zrealizowanych przez Grupę STRABAG to blisko 1,2 mld zł netto. Konsorcja na ich realizację miały około 2 lat i 7 miesięcy.

W piątek, 31 października br. w Złoczewie przy ulicy Rolniczej na strychu opuszczonego budynku inwentarsko-mieszkalnego wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W środę, 29 października br., zgodnie z zapowiedzią Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nastąpiło oficjalne otwarcie trzech odcinków drogi ekspresowej S8.

W poniedziałek, 27 października br. otwarta została ścieżka przy starorzeczu rzeki Żegliny w Sieradzu. Wyremontowany został blisko dwukilometrowy odcinek starorzecza, przy którym powstała ścieżka dla pieszych i rowerzystów.

W Wieluniu trwa konferencja archeologiczna - BARBARI SVPERIORES ET INFERIORES, organizowana przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej z instytutami i uczelniami polskimi, słowackimi i czeskimi.

W poniedziałek, 20 października br. w Nowej Wsi, gmina Brzeźnio, spaliła się drewniana stodoła. W środku była nie tylko słoma w balach, ale także maszyny rolnicze.

200 złotych łapówki próbował wręczyć policjantom 43-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego w zamian za odstąpienie od kary za wykroczenie drogowe. Nic nie wskórał, a jeszcze grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 18 października br. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie spotkali się członkowie Stowarzyszenia Civitas Christiana z harcerzami.