• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

W środę, 24 grudnia br. Urząd Gminny w Brąszewicach będzie nieczynny. Zarządzenie w tej sprawie podpisał już Wójt Gminy Brąszewice Karol Misiak.

Konrad Janduła z Burzenina zdobył złoty medal na XVIII Gwiazdkowym Otwartym Turnieju Karate Shotokan NSKF. Bardzo dobrze spisali się również jego koledzy Patryk Gzik i Maciej Wlaźlak, którzy wrócili z brązowymi medalami.

Próg spowalniający zbudowany na ulicy Kościuszki w Sieradzu od początku budził wiele wątpliwości wśród kierowców. Narzekali oni, że problemem stanowi to, że wjazd na i zjazd z progu ma za wysoki kąt, co znacznie utrudniało komfort jazdy w tym miejscu.

Były prezydent Sieradza Jacek Walczak nie długo szukał pracy. Od dziś znalazł ją w Urzędzie Gminy i Miasta w Błaszkach.

Najprawdopodobniej zderzenie z dzikiem było przyczyną wypadku do jakiego doszło w sobotę, 6 grudnia br. w okolicach Galewic. Ranna została kobieta kierująca samochodem.

Od kilku dni z całą drogę z Wrocławia do Łodzi można już przejechać trasą szybkiego ruchu S8. Jednak na odcinku od węzła Wieluń do Łodzi nie ma ani jednego czynnego MOP-u, ani też stacji benzynowej.

Trzy osoby zginęły w wypadku, do jakiego doszło dziś wieczorem na trasie S8 w okolicach miejscowości Kuśnie.

Małgorzata Płuciennik z Waszkowskiego pokieruje Radą Gminy Burzenin w kadencji 2014-2018. Taką decyzję podjęli radni na swojej pierwszej sesji.

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy gminy Złoczew, podobnie jak i 10 innych gmin i miast z naszego regionu wybierają swojego włodarza.

Kandydat na burmistrza Złoczewa Jerzy Wieczorek wystosował list otwarty do mieszkańców Miasta i Gminy Złoczew. Poniżej publikujemy jego treść. 

Z Kalisza i Blaszek przyjeżdżało dwoje mężczyzn i jedna kobieta, którzy na początku listopada okradli jeden ze sklepów. Zabrali wówczas artykuły spożywcze i chemiczne. Udana wówczas kradzież tak ich rozzuchwaliła, że postanowili dokonać tego ponownie.

Znamy wyniki wyborów do sejmiku województwa łódzkiego. Po trzy mandaty zdobyły Prawo i Sprawiedliwość i Polskie Stronnictwo Ludowe, dwa natomiast Platforma Obywatelska. Bez mandatu w tym okręgu jest natomiast SLD Lewica Razem.

W Gminach Klonowa, Brzeźnio, Burzenin i Brąszewice nie będzie zmian na stanowiskach wójtów. W przypadku gminy Brzeźnio i Burzenin dotychczasowi wójtowie nie mieli kontrkandydatów.

Kilka dni temu mieszkanka Wieruszowa znalazła w autobusie relacji Wieruszów-Wrocław portfel, w którym były pieniądze i dokumenty. Zgubiła je mieszkanka Wrocławia.

W Złoczewie za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza. Obecnie rządząca Jadwiga Sobańska zmierzy się z Jerzym Wieczorkiem, kandydatem komitetu Złoczew Gmina Przyjazna Mieszkańcom.