• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

Gmina Złoczew chce sprzedać kilka działek budowlanych w drodze licytacji. Pomimo, że nie został jeszcze ogłoszony termin i cena wywoławcza ustnego przetargu, to już zainteresowanie sprawa jest duże.

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w Wieluniu jest jedną z 19 firm jakie otrzymały od NSZZ "Solidarność" certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

Policja zaapelowała o pomoc w ujęciu sprawców trzech włamań dokonanych ostatniej nocy na terenie powiatu wieruszowskiego. W dwóch przypadkach sprawcy zostali spłoszeni.

W przyszły czwartek, 22 stycznia br. o godzinie 11.00 rozpocznie się VI sesja Rady Miejskiej w Złoczewie. Rajcy jak zwykle będą obradować w sali sesyjnej urzędu miejskiego.

W poniedziałek, 12 stycznia br. odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Wieluniu. Na skutek przewrotu dokonanego za sprawą radnych PSL nowym przewodniczącym został Piotr Radowski.

W dniu wczorajszym w Brzeźnicy, gmina Burzenin pojawił się bocian. Do dziś nie wiadomo było czy to pierwszy zwiastun wiosny czy też ptak, który zapomniał jesienią odlecieć?

Kilka dużych inwestycji zaplanowano na 2015 r. w budżecie Gminy Wierzchlas. Największą z nich będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Kraszkowicach, która kosztować będzie ponad 5 mln. złotych.

Poznaliśmy już harmonogram prac nad Złoczewską Strefą Inwestycyjną. Wiemy też jak będzie ona wyglądała.  Nie wiemy jednak skąd Gmina weźmie pieniądze na wykup ziemi.

Rada Miejska w Złoczewie ograniczyła prawo do swobodnych wypowiedzi na dany temat dla radnych do 3 minut. Wnioskodawcą był wiceprzewodniczący Henryk Kowalczyk.

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych w Wieruszowie znaleziono zwłoki mężczyzny, który w nocy zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

W dniu 22 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lututowie zorganizował tradycyjne wigilijne spotkanie dla podopiecznych. Zaproszeni przybyli licznie i większość już przed czasem zajęli miejsca. W oczekiwaniu na wszystkich gości przygrywała Kapela Ludowa „Lututowianie”.

Uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej w Burzeninie zlokalizowała niedawno składowisko śmieci w lesie niedaleko miejscowości Tyczyn. Po oględzinach pracowników Urzędu Gminy w Burzeninie okazało się, że śmieci wyrzucił najpewniej ktoś, kto sezonowo przebywał w okolicy.

Nieczynne do tej pory MOP-y na trasie S8 mają być już wkrótce otwarte. Póki co wjazdu na nie strzegą zastawy. Według GDDKiA nie są one zagrożeniem dla podróżujących po S8 kierowców.

Młodzież Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie znana jest  z uczestnictwa w różnorodnych działaniach charytatywnych. Nie może więc dziwić, że na początku grudnia kolejny raz chętnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Koordynacją działań zajęła się pedagog szkolny Barbara Drylewska-Mieszała oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, autorem niniejszego tekstu.

Ponad 100 darmowych choinek zabrali dziś sieradzanie do swoich domów. Akcję po raz czwarty przeprowadził Urząd Miejski w Sieradzu.