• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

W piątek, 27 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Burzeninie, w ramach projektu "Międzypokoleniowa lekcja historii", odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Burzenin.

Po raz koleiny nastąpiły zmiany w strefie płatnego parkowania w Wieluniu. Tym razem zmiany dotyczą one m.in: płatnych postojów dla kobiet w ciąży oraz zniżki dla rodzin wielodzietnych. Zmiany będą obowiązywać od 1 lipca br.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc, w którym dokonują się zmiany personalne w parafiach. W naszym regionie część zmian dokonała się już od 17 czerwca br., natomiast od 1 lipca urzędy obejmą nowi administratorzy i wikariusze.

Procesja Eucharystyczna odbywana podczas obchodów Bożego Ciała jest jednym z najważniejszych wydarzeń z życia każdej parafii. W tym roku w Złoczewie prowadzona była na przemian przez proboszcza Jerzego Brzęczka oraz ks. Michała Łukaszczyka.

Jak poinformował asp. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu, w sobotę, 15 czerwca br. trzech młodych ludzi w wieku 17 i 22 lat w bestialski sposób zabiło szczeniaka.

W piątek po południu na jednym z zakrętów w Dębołęce, gmina Brzeźnio zderzyły się dwa ciągniki siodłowe. Droga krajowa nr 14 była zablokowana przez kilka godzin.

Jak poinformował Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu w środę 11 czerwca br. policjanci z Komisariatu w Błaszkach zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który nielegalnie polował na dziką zwierzynę.

W Głazie odbyło się spotkanie integracyjne uczniów dwóch wieluńskich placówek oświatowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.

W sobotę, 7 czerwca br. w Brąszewicach doszło do niezwykłego wypadku, w którym poszkodowane zostały 2 osoby.

Gmina Brąszewice już po raz czwarty ogłosiła przetarg na rozbiórkę budynku niedoszłej remizy w Zwierzyńcu.

Jedną z największych ostatnio atrakcji Brąszewic jest bocian Bartek. Szarobiały bocian przechadza się majestatycznie po wsi, odwiedzając co rusz innych mieszkańców.

W niedzielę, 18 maja br. w Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego w Złoczewie odbył się piknik integracyjny. Była to już trzecia imprza tego typu organizowana przez szkołę. 

W poniedziałek, 19 maja br. z krótką wizytą przybędzie do Złoczewa Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Wójt Gminy Klonowa wydał obwieszczenie, w którym poinformował mieszkańców o granicach obwodów głosowania i siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

W Złoczewie przy ulicy Parkowej Szkolnej i Kilińskiego pojawiły się tajemnicze wykopy. Wielu złoczewian zastanawiało się po co ustawiono metalowe ogrodzenia i po co są te wykopy. Tajemnicę rozwiał nam Wiktor Płóciennik, kierownik Referatu Rozwoju, Spraw Komunalnych i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Złoczewie.