• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

W środę, 30 lipca br. w miejscowości Łeszczyn zapaliło się ściernisko. Pożar udało się w miarę szybko opanować, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się na większy obszar, w tym tereny leśne i pobliskie budynki.

Komendant Policji w Osjakowie uratował wczoraj tonącą starsza kobietę. Staruszka siedząc na brzegu nagle zsunęła się do wody.

Gmina Brąszewice była poddana kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Trwała ona od marca do czerwca br. Prowadził ją główny specjalista kontroli państwowej Lucjan Kaszczyk.

Gmina Złoczew wyemituje obligacje skarbowe. Emisja obligacji nastąpi poprzez propozycję nabycia skierowaną do indywidualnych adresatów w liczbie mniejszej niż 150 osób.

Na wieluńskim Placu Legionów w sobotę stanął niebieski namiot Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W ten sposób władze województwa zapraszały wielunian do udziału w konkursie „Łódzkie ma pomysł!”, organizowanym w ramach kampanii promocyjnej regionu.

W czwartek, 17 lipca br. w godzinach 16.00-17.00 odbyła się audycja plenerowa Radia Łódź, której tematem była przyszłość gminy związana z kopalnią węgla brunatnego.

Jeszcze tylko dwa tygodnie mają mieszkańcy gminy Brzeźnio na składanie wniosków o stypendium.

Już niebawem w gminie Złoczew rozpoczną się prace związane z budową kopalni węgla brunatnego. Nic więc w tym dziwnego, że kierownictwo kopalni stara się pokazać złoczewianom korzyści jakie płyną z jej powstania. 

Dziś po południu nad Gminą Galewice przeszła potężna burza. Towarzyszący jej wiatr zrywał dachy i przewracał drzewa.

Zakończyło się postępowanie przetargowe na przebudowę drogi gminnej Leliwa - Huta Klonowska. Do przetargu zgłosiło się 5 firm.

Publiczne Gimnazjum w Lututowie zyskało monitoring. Inwestycja została wykonana przy udziale finansowym PZU S.A.

Wieluński zespół Co z Tego zajął III miejsce w finale festiwalu Rockowanie. W nagrodę zespół wystąpi w trakcie Mixera Regionalnego 2014 na scenie Łódzkiego Domu Kultury.

Aż 24 nowe mieszkania przybędą w Złoczewie w przyszłym roku. Wszystko za sprawą budowanego obecnie przy ulicy Szkolnej nowego domu wielorodzinnego.

Policja wieluńska od dwóch tygodni używa nowego motocykla z wideorejestratorem. Dzięki temu rządzeniu na drogach powiatu wieluńskiego ma być bezpieczniej.

Choć aura nas nie rozpieszcza, to nadeszło już upragnione lato. Wraz z nim rozpoczęły się, długo wyczekiwane przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie, wakacje.