• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 03 30 02 13 44W dniu 27 marca 2015 r. Szkoła Podstawowa w Konopnicy zorganizowała ogólnopolską Akcję Miś, wspierając głównego organizatora - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W dniu 27 marca 2015 r. Szkoła Podstawowa w Konopnicy zorganizowała ogólnopolską Akcję Miś, wspierając głównego organizatora - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Opatrzone i smutne. Takie właśnie misie pojawiły się w Konopnicy.
Celem naszego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi mieszkańców Konopnicy na przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci. Właśnie w tym dniu nasi uczniowie walczyli z przemocą rozdając maskotki opatrzone fiszką „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Nie zgadzając się z sytuacją krzywdzonych dzieci i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom.
Ponad 200 uczniów Szkoły Podstawowej w Konopnicy i Oddziałów Przedszkolnych wzięło solidarnie udział w tej wspaniałej akcji. Przygotowane przez uczniów pluszowe misie podpowiadały przechodniom, że warto sprawdzić, co się dzieje z bezbronną, małą osobą i zareagować!
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi chcieliśmy poruszyć ludzkie serca.
Pluszaczki pojawiały się w najróżniejszych miejscach - w urzędzie gminy, instytucjach, bankach, przychodni, sklepach oraz na ławkach, na przystankach autobusowych, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Spotkaliśmy się ze sporym zdziwieniem, ale i serdecznością.
Mamy nadzieję, że temat został poruszony wywołując dyskusję ludzi mieszkających w naszej gminie. Całość dopełnił happening włączający mieszkańców do aktywności w przekazywaniu przesłania "Nie bij mnie, kochaj mnie!".
Akcję "Miś" zorganizowała Szkoła Podstawowa w Konopnicy, a pomysłodawczynią była Marta Sibiak- Szefowa Sztabu WOŚP w Konopnicy.
„Bardzo dziękuję dzieciaczkom, które chętnie oddały swoje misie na tak wspaniały cel. Dziękuję także wszystkim koleżankom z pracy, które włączyły się do akcji i pomogły w jej organizacji. Wierzę, że my nauczyciele biorąc udział w tej akcji "Miś" zadeklarowaliśmy publicznie, że będziemy reagować na każdy przejaw przemocy wobec dzieci, bo przecież wszyscy jesteśmy zobowiązani do tego by zapewnić dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Dzieci potrzebują odpowiedzialnej opieki i mądrego wychowania.
Cieszę się, że mogliśmy włączyć się do tak pięknej akcji, dzięki której otworzyliśmy oczy na przemoc wobec dzieci. Nie możemy zapominać, że nasza reakcja może uratować zdrowie, a nawet życie dziecka.”

Marta Sibiak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież