• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_03/30_mis.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_03/30_mis

2015 03 30 02 13 44W dniu 27 marca 2015 r. Szkoła Podstawowa w Konopnicy zorganizowała ogólnopolską Akcję Miś, wspierając głównego organizatora - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W dniu 27 marca 2015 r. Szkoła Podstawowa w Konopnicy zorganizowała ogólnopolską Akcję Miś, wspierając głównego organizatora - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Opatrzone i smutne. Takie właśnie misie pojawiły się w Konopnicy.
Celem naszego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi mieszkańców Konopnicy na przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci. Właśnie w tym dniu nasi uczniowie walczyli z przemocą rozdając maskotki opatrzone fiszką „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Nie zgadzając się z sytuacją krzywdzonych dzieci i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom.
Ponad 200 uczniów Szkoły Podstawowej w Konopnicy i Oddziałów Przedszkolnych wzięło solidarnie udział w tej wspaniałej akcji. Przygotowane przez uczniów pluszowe misie podpowiadały przechodniom, że warto sprawdzić, co się dzieje z bezbronną, małą osobą i zareagować!
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi chcieliśmy poruszyć ludzkie serca.
Pluszaczki pojawiały się w najróżniejszych miejscach - w urzędzie gminy, instytucjach, bankach, przychodni, sklepach oraz na ławkach, na przystankach autobusowych, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Spotkaliśmy się ze sporym zdziwieniem, ale i serdecznością.
Mamy nadzieję, że temat został poruszony wywołując dyskusję ludzi mieszkających w naszej gminie. Całość dopełnił happening włączający mieszkańców do aktywności w przekazywaniu przesłania "Nie bij mnie, kochaj mnie!".
Akcję "Miś" zorganizowała Szkoła Podstawowa w Konopnicy, a pomysłodawczynią była Marta Sibiak- Szefowa Sztabu WOŚP w Konopnicy.
„Bardzo dziękuję dzieciaczkom, które chętnie oddały swoje misie na tak wspaniały cel. Dziękuję także wszystkim koleżankom z pracy, które włączyły się do akcji i pomogły w jej organizacji. Wierzę, że my nauczyciele biorąc udział w tej akcji "Miś" zadeklarowaliśmy publicznie, że będziemy reagować na każdy przejaw przemocy wobec dzieci, bo przecież wszyscy jesteśmy zobowiązani do tego by zapewnić dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Dzieci potrzebują odpowiedzialnej opieki i mądrego wychowania.
Cieszę się, że mogliśmy włączyć się do tak pięknej akcji, dzięki której otworzyliśmy oczy na przemoc wobec dzieci. Nie możemy zapominać, że nasza reakcja może uratować zdrowie, a nawet życie dziecka.”

Marta Sibiak

{gallery}/stories/15_03/30_mis{/gallery}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież