• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 03 12 21 54 12Zakończył się konkurs „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”. Trzecie miejsce w finale konkursu zdobył Jakub Chrabelski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

Zakończył się konkurs „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”. Trzecie miejsce w finale konkursu zdobył Jakub Chrabelski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.
Finał wojeodzki konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” odbył się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Organizatorami konkursu pod patronatem Oddziału IPN w Łodzi byli parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP Piotr Polak i Robert Telus, senatorowie RP Przemysław Błaszczyk i Grzegorz Wojciechowski oraz poseł do PE Janusz Wojciechowski.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 800 uczniów z 65 szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowało się 37 uczniów.
Uczniowie pisali test składający się z 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru, za każde z tych pytań przyznawano jeden punkt. Dwa rownorzędne pierwsze miejsca zajęli: Michał Gala - Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach i Łukasz Domański - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Chrabelski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.
Obaj zwycięzcy konkursu wyjadą na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła Janusza Wojciechowskiego, a uczniowie, którzy zajęli drugie, trzecie i czwarte miejsca otrzymali tablety, ufundowane przez Piotra Polak, Roberta Telusa, Przemysława Błaszczyka i Grzegorza Wojciechowskiego.

mk

Foto: Facebook.com/PIotr Polak Poseł

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież