• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/14_04/29_lichen.

W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zorganizowane zostało II Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Choć organizatorem był klub łódzki, to na zlot zjechali się motocykliści z całego kraju, w tym i naszego regionu.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła fanom jednośladów by przyjechać do Lichenia. Zresztą na miejscu w trakcie zlotu świeciło słońce. Do licheńskiego sanktuarium zjechało się ich blisko 3 tys. Byli również przedstawiciele klubu Knight Riders z Ukrainy.

Najbardziej charakterystycznym uczestnikiem zlotu był Krzysztof Białek, prezydent klubu Knight Riders z Łodzi, który miał na sobie elementy zbroi rycerskiej. Według niego on i jego koledzy „rycerzami na motorach”.

Na parkingu przy ulicy Toruńskiej można było zobaczyć Hondy, Harley-Davidsony, Kawasaki czy Triumphy. Na ich tle oldtimery polskiej myśli konstruktorskiej - Junaki, WSK, SHL, Simsony czy popularnych Komarki wyglądały nieco ubogo. Były też samochody: stare Warszawy, Polonez, Trabant, Mercedes i Cadilac.

O godzinie 12.99 przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Licheńskiej odprawiona została msza św., której przewodniczył ks. Sławomir Homoncik, vice kustosz licheńskiego Sanktuarium. Po mszy odbyło się poświęcenie pojazdów i parada ulicami Lichenia.

mk

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież