• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/13_08/24_piesn.

Pieśń wojskowa popłynęła w amfiteatrze (Fotogaleria)

W sobotę 24 sierpnia 2013 r. w sieradzkim amfiteatrze odbyło się wojskowe widowisko "W przededniu wojny - Sieradz 1939"

Tegoroczna impreza doczekała się już piątej edycji. Widowisko znów wróciło do amfiteatru, skąd musiało się w ubiegłym roku wyprowadzić z powodu remontów.W parku Staromiejskim stanęło wojskowe miasteczko, a w nim można było zobaczyć żołnierz zarówno współczesnych, jak i tych sprzed 74 lat. Żołnierzy wrześniowych można było oglądać dzięki grupom rekonstrukcyjnym, takim jak: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Strzelcy Kaniowscy”, 25 Pułk Artylerii Lekkiej z Kalisza oraz  grupy rekonstrukcji historycznej „Żelazny Orzeł” i „Strzelcy” im. 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Pojawił się także Klub Jeździecki w Stobnie.

Dużym wzięciem cieszyła się żołnierska grochówka, która podawana była w namiotach wojskowych.

Imprezie tradycyjnie już towarzyszył Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Pieśń popłynie z nadwarciańskim echem” (wyniki podamy później) i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WP.

Wojskowe widowisko Sieradzu stanowi pierwszy etap projektu pn. „Szlakiem bojowym Strzelców Kaniowskich ‘39”. Drugi stanowić będą „Walki obronne”. Ta część odbędzie się 7 września w Beleniu. Będzie to widowisko historyczne, nawiązujące do walk obronnych na linii Warty i Widawki z okresu kampanii wrześniowej 1939 roku.

mk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież