• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 02 13 23 15 50Starostwo Powiatowe w Sieradzu prowadzi nabór podopiecznych do Dziennego Domu "Senior+”. Ośrodek mieści się na IV piętrze budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej w Sieradzu.

Dom dziennego pobytu ma funkcjonować w dni robocze od poniedziałku piątku przez 8 godzin dziennie. Podopieczni będą mieli zabezpieczone zajęcia, ciepły posiłek, ale także i dojazd.
Na uruchomienie domu starostwo otrzymało dotację z programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 200 tys. zł. Z budżetu powiatu sieradzkiego dołożono 50 tys. zł.
Nowa jednostka organizacyjna pomocy społecznej została powołana uchwałą Rady Powiatu Sieradzkiego z 7 listopada 2018 r. Dniem rozpoczęcia jej działalności będzie 28 grudnia tego roku. Znajdzie tam miejsce 20 nieaktywnych zawodowo osób powyżej 60. roku życia z terenu powiatu sieradzkiego. – Pomieszczenia na IV piętrze segmentu „C” naszego budynku zostały już wyremontowane i oczekują na wyposażenie, które właśnie kupujemy – powiedziała Aleksandra Gadomska, dyrektor DPS.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było