• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchZ okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. odbyła się w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Na Wystawie gościło ponad 200 wystawców, a wśród nich Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie. Na stoisku szkoły została przedstawiona oferta edukacyjna oraz zaprezentowane bogactwo materialne i niematerialne naszego regionu.
30 listopada 2018 r. uroczystego otwarcia Wystawy dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy prezentowali osiągnięcia polskiego rolnictwa i promowali tradycyjną polską żywność. W jednym z pawilonów prezentowały się szkoły rolnicze zarządzane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wśród nich Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie, który od 1 stycznia 2018 roku należy do sieci szkół ministerialnych. Na stoisku ZSR można było zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną szkoły, ale także poznać bogactwo regionu Ziemi Wieluńskiej, a przy tym zasmakować wyrobów regionalnych producentów żywności pochodzenia rolniczego zaprzyjaźnionych ze szkołą. Produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko znikały z talerzy zyskując wielu fanów wyśmienitego smaku. Wszystkim firmom za udostępnione produkty serdecznie dziękujemy, a są to:
- Masarnia Brzozowiec
- Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu
- Piekarnia i Wyroby Cukiernicze Z. Obała & Cz. Mielczarek
Naszą szkołę godnie reprezentowali: dyrektor Robert Majchrowicz wraz z nauczycielami Jolantą Nowak, Agnieszką Szewczyk, Grzegorzem Zadką i Wojciechem Baranowskim. Za uczestnictwo w Wystawie szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, wręczony delegacji ZSR przez wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego.
Wystawa pozwoliła nam zapoznać się z ofertą innych szkół rolniczych, wymienić doświadczeniami a także nawiązać kontakty z różnymi instytucjami specjalizującymi się w działalności rolniczej, dzięki czemu będziemy mogli ubogacić zajęcia poszerzając wiedzę i horyzonty przyszłego rolnika.

Agnieszka Szewczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było