• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2011 12 28 11 05 22Jak poinformował portal sieradz.naszemiasto.pl w sieradzkim szpitalu została odkryta super bakteria New Delhi. Zarażony nią jest 50-letni mężczyzna.

Według władz szpitala nie powodu do paniki. pacjent został już otoczony opieką na oddziale intensywnej terapii. W placówce obowiązują już jednak specjalne procedury sanitarne. Ograniczono liczbę odwiedzin, wprowadzono konieczność noszenia rękawiczek dla personelu i dezynfekcji rąk.
W województwie łódzkim jest to już drugi przypadek wykrycia tej bakterii. Wcześniej bowiem zamknięto czasowo oddział wewnętrzny szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Wcześniej, bo w lipcu 2018 r. bakterię New Delhi wykryto u pacjenta Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej po przeszczepieniu serca w nocy z 22 na 23 lipca. W tym samym czasie tę groźną bakterię wykryto także u 59-letniej pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.
Superbakteria New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae NDM - pałeczki zapalenia płuc, która należy do grupy bakterii jelitowych. Bakteria New Delhi jest odpowiedzialna za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Bardzo często doprowadza do sepsy, która kończy się śmiercią co drugiego pacjenta. W Polsce choroba pojawiła się w 2011 roku w Warszawie, a kolejny raz w 2012 r. w szpitalu w Poznaniu. Jednak szpitale nie zastosowały odpowiednich środków ostrożności (m.in. nie izolowano osób zarażonych, co jest koniecznością) i pacjenci zakażali się nawzajem, wędrując między oddziałami - informuje poradnikzdrowie.pl.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było