• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 09 19 21 40 46Po raz kolejny w Sieradzu oszuści dokonali przekrętu tzw. metodą "na wnuczka".

W środę, 7 listopada br. na telefony stacjonarne kilku osób w Sieradzu zadzwonili oszuści z prośbą o pomoc finansową.  Powodem miało być spowodowanie wypadku drogowego przez członka rodziny.
Dzwoniący oszuści podając się za członka rodziny twierdzili, że spowodowali wypadek drogowy w którym ucierpiały inne osoby. Dodawali, że organy ścigania odstąpią od ich zatrzymania gdy otrzymają pieniądze w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Niestety pomimo medialnych ostrzeżeń policji jedna ze starszych mieszkanek miasta uwierzyła oszustom. Przestępcy wmówili jej, że kuzyn spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Staruszka wypłaciła z konta bankowego kilkadziesiąt tysięcy złotych, które im przekazała. Dopiero kilkanaście minut po przekazaniu gotówki skontaktowała się telefonicznie z rodziną, która wyjaśniła jej, że padłą ofiarą oszustów - poinformował asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
W związku z tą sprawą policja zaapelowała by ignorować tego typu sprawy, Po odebraniu telefonu, w którym ktoś chce w ten sposob od nas pieniędzy należy niezwłocznie skontaktować się z policją pod nr 997 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było