• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchBiuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Aliny Sibery "Mistyczny bezczas utrwalony pędzlem".

Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 16 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki BWA w Sieradzu, ul. Kościuszki 3.
Wystawa będzie czynna do 6 grudnia 2018 r.
Alina Sibera nie „klajstruje” swoich obrazów gęstym, olejnym impastem, jak czyni to większość artystów, lecz modeluje fakturę płótna lekko i przejrzyście; „pastelowo”. Stąd piękne życie tych obrazów; ich „ruch i pulsowanie”. Przeciwstawna im statyka postaci, dotyczy tylko rysunku i formy, gdyż ich budowa pikturalna jest podobna do struktury pejzażu.
Jak niewielu artystów dzisiaj, Alina Sibera potrafi malować powietrze i siłą rzeczy neguje jeden z koszmarnych dogmatów Sztuki XX-wieku,że obraz to tylko płaszczyzna. Dzięki drgającemu powietrzu, obraz otrzymuje głębię i w tym momencie kończy się technika.
Trzeci, oprócz wysokości i szerokości wymiar obrazu, to przestrzeń, a przestrzeń na płaszczyźnie – to już magia. Jej twórcy, genialni Bracia Van Eyck, po rewolucyjnych i destrukcyjnych dokonaniach Picassa (który według Salwadora Dali „w jeden dzień zamordował malarstwo”) powracają jak Dobre Duchy, coraz częściej, w obrazach współczesnych artystów na całym świecie.
Wśród nich ze swoją malarską filozofią i znakomitym warsztatem jest Alina Sibera, której twórczość dowodzi, że to co w Sztuce wartościowe żyje ponad czasem, bo chociaż współczesne – nie przemija - napisał o artystce prof. Jerzy Duda Gracz.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież