• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

  • Życzenia

phatchW dniu 10 listopada 2018 r., o godzinie 16 00 w Muzeum Okręgowym w Sieradzu odbędzie się otwarcie wystawy "100 - lecie Odzyskania Niepodległości".

Na wystawie tej będzie można zobaczyć eksponaty ze zbiorów SKKiH, Muzeum Sieradzkiego,Filatelistów Sieradzkich, od osób prywatnych, ich pamiątki rodzinne i prace  artystów ich wizja patriotyzmu ( między innymi obraz na plakacie) . Wszystkie prezentowane eksponaty pokazują i są ściśle związane z 11 listopada 1918 r. Wśród nich są perełki, takie jak choć oryginalne gazety francuskie z lat 1915-1918, pokazywane po raz pierwszy w Polsce na wystawie. Są na niej m.in. gazety biuletyny Solidarność z lat 80 w których, są też artykuły po raz pierwszy opisujące 11 listopada 1918 r. w Sieradzu. Na uwagę zasługują też prace artystów (różna technika wykonania), wiersze o legionach pisane gwarą śląska, mojego kolegi Ślązaka Bronisława Wątroby, obrazy ze zbiorów Naszego Muzeum i oczywiście pamiątki rodzinne.
Ta wystawa jest też dostępna dla osób niedowidzących i niewidomych będą na niej eksponaty które te osoby będą mogły dotknąć, obejrzeć dotykiem i wiele innych ciekawych oryginalnych przedmiotów. Serdecznie zapraszam do odwiedzenie tej patriotycznej wystawy w naszym Sieradzkim Muzeum - zachęca do odwiedzenia wystawy Arek Balcerzak SKKiH.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież