• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchFirma Asclepios stworzy w Sieradzu nowe miejsca pracy. To już kolejne miejsca pracy, jakie powstaną w sieradzkiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Na budowę centrum logistyczne firma chce przeznaczyć 20 mln zł.
To kolejny dobry dzień dla Sieradza. Dobry z dwóch powodów. Po pierwsze podpisany został akt notarialny na sprzedaż ostatniej części gruntu w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Zapusta. Pierwszy powód do radości, to ten, że Sieradz zdobył nowego inwestora, a drugi powód do radości, to fakt, że inwestycje będzie prowadził udziałowiec firmy, sieradzanin. Jest nam miło, że sieradzanie po różnych przygodach z biznesem w świecie, wracają do Sieradza i chcą tutaj inwestować i prowadzić działalność gospodarczą – powiedział po podpisaniu umowy Paweł Osiewała, prezydent miasta.
Cała inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszym zbudujemy magazyn o powierzchni 10 tys. m kw., w którym będą przechowywane leki. Zatrudnienie znajdzie minimum 50 osób. Po właściwym czasie, zrealizujemy drugi etap, prawdopodobnie większy niż pierwszy, gdzie będą przechowywane leki już nie kupione od światowych producentów, ale leki, które będą ich własnością, a spółka będzie zajmowała się tylko ich dystrybucją - wyjaśnia Krzysztof Wojtas, przewodniczący rady nadzorczej firmy Asclepios.
Firma posiada już swój oddział w Sieradzu. na ostatniej transakcji Miasto zarobiło ponad 2 mln zł. Po zakupie działek nie wskazywała potrzeby ubiegania się o zezwolenia strefowe, co będzie również korzystne dla budżetu miasta.

jm

Foto: UM Sieradz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było