• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2014 01 15 22 46 22Jak poinformował urząd Miejski w Sieradzu planowana jest budowa 150 mieszkań w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa „Mieszkanie plus” .

Inwestycja ma kosztować 27 milionow złotych. Będzie realizowana w rejonie ulic Armii Krajowej i Sikorskiego, a pierwsi lokatorzy mają w nich zamieszkać w 2020/21 roku. Mieszkania mają być 2 i 3 pokojowe o powierzchni od ok. 45 do 65 m/kw.
W ostatnim czasie w Sieradzu zrealizowano kilka nowych projektów deweloperskich w budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne. Boom na rynku mieszkaniowym w naszym mieście jest tak duży, że nie zaspakajają one całkowitych potrzeb mieszkańców, jak i też koszty ich nabycia są dla części z nich zbyt wysokie. A przecież posiadanie własnego mieszkania, to cel i marzenie każdej rodziny. Inwestycja, którą będziemy realizować jest właśnie odpowiedzią na te potrzeby – powiedział Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Magistrat ogłosił już konkurs na wybór wspólnika i inwestora finansowego do spółki celowej, której zadaniem będzie budowa nowych mieszkań w Sieradzu. Termin składania ofert mija 25 października.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było