• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyło się spotkanie pod nazwą „EkoDopłaty”. Spotkanie dotyczyło programu Czyste Powietrze – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko.

W sali zgromadziło się ok.150 osób, których przywitał Wójt Gminy Lututów pan Marek Pikuła. Obszerną wiedzę na temat programu i składania wniosku przedstawiła pani Magdalena Jankowska z WFOŚiGW w Łodzi. Na wstępie omówiła problem zanieczyszczenia powietrza oraz jego negatywny wpływ na organizm człowieka.
Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie oraz uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
Właściciele domów mogą ubiegać się o dofinansowanie między innymi na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termoizolację budynków by efektywnie zarządzać energią.
Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko ale także zwiększą domowy budżet dzięki oszczędnościom finansowym.
Duży udział w spotkaniu mieszkańców Gminy Lututów świadczy o świadomości zagrożeń wynikających z użytkowania starych źródeł ciepła. Życie w czystym środowisku pozytywnie wpływa na rozwój każdego człowieka a program Czyste Powietrze umożliwia tworzyć czystą atmosferę.

GOK Lututów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było