• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchTrzech znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc, basista jazzowy Piotr Rodowicz, których zawsze nurtowała myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą? Dlatego stworzyli projekt zatytułowany CHOPIN NA STRUNACH.

Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. W projekcie tym, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina, a jednocześnie są otwarci na wszystko, co świeże i twórcze może się pojawić we współczesnej sztuce.
Sieradzanie będą mieli okazję wysłuchać tego koncertu w piątek 26 października 2018 r. o godzinie 18:00. Miejscem spotkania melomanów z artystami będzie Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu. Bezpłatne wejściówki można pobrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczna FERMATA w Sieradzu wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia. Środki finansowe na ten cel przekazał Urząd Miasta Sieradza w ramach realizacji zadania nr 4– wzbogacanie życia kulturalnego Sieradza poprzez imprezy o charakterze środowiskowym, lokalnym, lub ponadlokalnym. Koncert wpisuje się również w ogólnosieradzki projekt „Sieradz – w centrum niepodległości”.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież