• Poezja
  • Con Grazia
  • Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW piątek, 5 października, rozpoczęło się drugie w tym roku szkolenie podstawowe w Łódzkiej Brygadzie OT. W Zgierzu 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej przeszkoli ponad 70 ochotników z całego województwa. W tym roku odbędzie się jeszcze jedno takie szkolenie.

Uczestnicy szkolenia podstawowego różnią się wiekiem, doświadczeniem i zainteresowaniami, ale wszystkich łączy chęć zadbania o bezpieczeństwo swojej lokalnej społeczności. W szeregi łódzkiej brygady wstąpiły osoby aktywne społecznie, te które dopiero szukają pomysłu na siebie, Ci którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.
Szkolenia podstawowe  są skierowane do osób, które wcześniej nie były w wojsku,  trwają  one 16 dni. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Pierwsze 16 dni to podstawa, na której rozwijana jest dalsza wiedza wojskowa. 16-dniowe szkolenie podstawowe jest tylko przepustką do dalszego szkolenia Terytorialsów. Po ich zakończeniu żołnierze WOT rozpoczynają trzyletni cykl szkoleń rotacyjnych, prowadzonych najczęściej w systemie weekendowym, czyli w czasie wolnym od pracy. Dodatkowo raz w roku każdy żołnierz OT będzie brał udział w poligonowych szkoleniach zintegrowanych. W ciągu trzech lat żołnierze OT będą szkolić się minimum 124 dni po 12 godzin dziennie, a dotyczy to tylko tzw. funkcji prostych. Na kształcenie specjalistów przewidziano więcej czasu.
Misją Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. To zadanie będzie realizowane w czasie pokoju m.in. przez przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny mają wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą.

por. Paulina Popiel
Oficer Prasowy 9 Łódzka  Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było