• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

  • Życzenia

2018 09 14 14 02 45Policjanci ze złoczewskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenia w lasach na terenie gminy Złoczew.

Od wiosny do chwili obecnej strażacy musieli interweniować kilkadziesiąt razy. Zawsze udawało im się ugasić tlącą ściółkę. Z reguły bowiem w chwili ich przybycia ogień obejmował od kilku do kilkudziesięciu arów.
Policjanci ze złoczewskiego komisariatu przyjęli w założeniach, że podpaleń dokonuje osoba miejscowa. Ich podejrzenia po kilku tygodniach wytężonej pracy się potwierdziły. Wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tymi zdarzeniami. 13 września 2018r w komisariacie pojawił się 32 – letni mieszkaniec gminy Złoczew. Mężczyzna w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do dokonania dwóch podpaleń w tym ścierniska i poszycia leśnego. Jeszcze tego samego dnia do komisariatu trafił drugi mężczyzna. 24 – latek szybko potwierdził podejrzenia policjantów. Przyznał się do dokonania 17 podpaleń poszycia leśnego. Usprawiedliwiał się wypitym wcześniej alkoholem i częściowo nudą - poinformował asp. sztab. Paweł Chojnowski, rzecznik KPP w Sieradzu.
Obu mężczyzn czeka teraz sprawa w Sądzie Rejonowym w Sieradzu.

jm

Foto: OSP Złoczew

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było