• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchTowarzystwo Śpiewacze CANTATE DEO z Sieradza, działającego przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, zaprasza do udziału w organizowanym Przeglądzie Chórów pn. „W hołdzie niepodległej.

Przegląd odbędzie się w dniu 7 października 2018 roku w naszym kościele parafialnym.
Przegląd ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć chóry amatorskie wielogłosowe z całego kraju. Regulamin konkursu przewiduje wykonanie przez uczestników 3 utworów: 1 o tematyce religijnej, 1 o tematyce patriotycznej oraz 1 o tematyce dowolnej, stosownej do miejsca, w którym będą odbywały się przesłuchania tj. w kościele.
Głównymi celami Przeglądu są m.in. upowszechnianie wśród społeczeństwa wartościowych utworów związanych z kultem religijnym oraz promowanie aktywnego włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, rozpowszechnianie wśród społeczeństwa piękna muzyki chóralnej, wzbudzanie aktywnego działania na rzecz rozpowszechniania kultury muzycznej, podnoszenie poziomu wykonawczego zespołów chóralnych, dzielenie się doświadczeniami, nawiązanie kontaktów oraz uwrażliwienie na piękno pieśni i utworów o tematyce religijnej i patriotycznej.
Ważne terminy:
- do 10 września 2018 roku: ostateczny termin dostarczenia zgłoszenia do przeglądu
- do 20 września 2018 roku: chóry otrzymują wiadomość o udziale, kolejności i in.
- 07 października 2018 roku: przesłuchania.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież