• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

  • Życzenia

phatchW sobotę, 15 września br. żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową. Uroczystość będzie miała wymiar historyczny. Będzie to pierwsza przysięga terytorialsów łódzkiej brygady.

Ceremonia rozpocznie się o godz. 11.00 na terenie koszar 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu, przy ulicy Konstantynowskiej 85. Przysięgę na sztandar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej złoży niemal 80 ochotników, którzy kończą szkolenie podstawowe. Przysięgającym towarzyszyć będzie ponad 40 ochotników, którzy przeszli szkolenie wyrównawcze. Wśród zaprzysiężonych będzie 8 kobiet. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 9 ŁBOT.
Po zakończeniu części oficjalnej, naszych gości zapraszamy na festyn rodzinny z licznymi atrakcjami przygotowanymi dla dzieci oraz dorosłych. Przewidziana jest prezentacja sprzętu oraz pojazdów będących na wyposażeniu łódzkiej brygady jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa. Będzie to wspaniała okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o misji i zadaniach WOT, a także dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem tej formacji.
Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 31 sierpnia br. i zasilą nowo formowany batalion lekkiej piechoty łódzkiej brygady w Zgierzu.
Dla kogo WOT?
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.
O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.
Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT jest świetnym balansem pomiędzy życiem rodzinnym, zawodowym i możliwością służby dla Polski.
Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników. Dla dużej części naszych żołnierzy bardzo istotne jest to, że mogą oni pełnić służbę w pobliżu miejsca zamieszkania.
Na zainteresowanie służbą wpływ mają innowacyjne metody i narzędzia szkoleniowe stosowane w WOT. Nowym podejściem jest wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, które szkolą instruktorów w WOT.
Żołnierze w WOT przechodzą jedno z dwóch rodzajów szkoleń wstępnych: dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku (16-dniowe) oraz dla rezerwistów (8-dniowe). Szkolenie w WOT to nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych też w codziennym życiu i pracy, jak np. udzielanie pierwszej pomocy czy kursy operatorów maszyn.

Materiał nadesłany

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było