• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Toyota Auris 2O ponad 40 proc. wzrosła liczba ogłoszeń sprzedaży używanych aut hybrydowych w pierwszej połowie 2018 r.

Z analizy ekspertów AAA AUTO wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku rynek używanych samochodów hybrydowych wzrósł o ponad 40 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku. Najczęściej ogłoszenia dotyczyły sprzedaży aut marki Toyota.
Obserwujemy coraz większe zainteresowanie autami używanymi z napędem hybrydowym. Dane wynikające z naszej analizy za pierwsze półrocze 2018 roku wskazują, że średnia wieku dla tego typu samochodów mieści się w przedziale od trzech do pięciu lat. A więc są to młode pojazdy, bogato wyposażone, z małym i średnim przebiegiem, których baterie jeszcze długo będą zapewniały bezawaryjne użytkowanie – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.
Najczęściej ogłaszane do sprzedaży używane samochody hybrydowe w Polsce w pierwszej połowie 2018 roku:
1. Toyota Auris
2. Toyota Prius
3. Toyota Yaris
4. Toyota RAV 4
5. Lexus RX
6. Lexus CT
7. Peugeot 508
8. Toyota C-HR
9. Lexus GS
10. Tesla Model S
Zanim kupimy używane auto hybrydowe powinniśmy zdecydować, czy korzyści wynikające z jego użytkowania przewyższą te, które oferują nam pojazdy z silnikami benzynowym oraz dieslem. Podczas gdy hybryda gwarantuje znakomitą ekonomikę spalania oraz niską emisyjność, nie dla wszystkich będzie ona stanowiła oczywisty wybór.
Jeśli na co dzień podróżujemy na długich trasach z dużymi prędkościami, a jazdę w mieście z małą prędkością ograniczamy do minimum, najprawdopodobniej okaże się, że samochód hybrydowy zużywa nie mniej paliwa niż nowoczesny diesel. Podobnie, jeśli mieszkamy poza miastem i korzystamy z samochodu tylko podczas krótkich podróży lokalnych, bez wzmożonego ruchu, auto hybrydowe raczej nie zaoferuje znaczących oszczędności w kosztach eksploatacji. Wynika to z faktu, że tylko ułamek każdej podróży będzie pokonywany przy niskich prędkościach, przy których hybrydy przełączą się na tryb całkowicie elektryczny.
Natomiast żyjąc w dużym mieście, codzienna jazda samochodem wymaga częstego zatrzymywania się w ruchu ulicznym, wówczas auto hybrydowe może być bardzo rozsądnym wyborem, ponieważ więcej czasu podróżujemy z prędkością, którą zapewnia silnik elektryczny.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było