• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchJednostki OSP z terenu gminy Złoczew otrzymały dziś sprzęt mający usprawnić ich pracę.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z programu Ministerstwa Sprawiedliwości. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków zostali wyposażeni w profesjonalne w zestawy. Były to m.in.: piła, piła ratownicza do szyb klejonych, profesjonalne latarki, agregaty prądotwórcze, torba R1 wraz z wyposażeniem, nosze typu deska, węże hydrauliczne, detektor napięcia, bosak dielektryczny, a także zestawy do oznakowania miejsc wypadku, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne, detektor napięcia.
Na zakup sprzętu Gmina Otrzymała z ministerstwa sprawiedliwości ponad 55 tys. zł.
W dniu dzisiejszym zakupiony z pieniędzy ministerialnych sprzęt każdej jednostce OSP z terenu gminy Złoczew przekazała burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska. Przekazanie odbyło się w obecności Prezesa Gminnego OSP w Złoczewie Andrzeja Aleksandrowicza i Komendanta Gminnych Straży Pożarnych Przemysława Nawrockiego.
Wśród beneficjentów znalazły się: OSP Broszki, OSP Grójec Wielki, OSP Łeszczyn, OSP Kamasze, OSP Stanisławów, OSP Stolec, OSP Uników i OSP Złoczew.
Tego typu sprzęt to realna pomoc dla ofiar wypadków. Strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia.
Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

jm

Foto: UM Złoczew

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było