• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchO bezpieczeństwie nigdy za dużo informacji. Z takich założeń wyszli policjanci wieruszowscy i organizatorzy wakacyjnego wypoczynku w bibliotece.

Spotkanie zorganziowane zostało w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Odbyło się ono w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którą honorowym patronatem objął Minister SWiA Pan Joachim Brudziński. Spotkanie miało miejsce w środę, 8 sierpnia br.
Dzieci zapoznawały się z zagrożeniami jakie niesie ze sobą niezachowanie należytej ostrożności przy korzystaniu ze zbiorników wodnych oraz w przypadku długiego pobytu na słońcu. W trakcie policyjnej prelekcji dzieci z uwagą wysłuchały również informacji na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz umiejętności prawidłowych reakcji w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło również informacji na temat demoralizacji i czynów karalnych popełnianych przez nieletnich. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i dzieliły się sowimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie wszystkim uczestnikom rozdano odblaskowe zawieszki, które znacznie poprawiają widoczność pieszych - relacjonuje spotkanie asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik wieruszowskiej policji.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było