• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 07 10 12 29 42W minioną sobotę, 7 lipca br. w Rzechcie miejscowe Kolo Gospodyń Wiejskich obchodziło jubileusz 50-lecia swojego istnienia. 

Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Rzechcie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem władz powiatu: Starosty Mariusza Bądziora i Przewodniczącego rady Powiatu Henryka Waludy.
W czasie obchodów odbyła się wystawa kronik i rękodzieła oraz krótki koncert pieśni ludowo-biesiadnych.
Dziękuję Wam za trud i wysiłek włożony w zachowanie kultury i tradycji Rzechty, Gminy Sieradz i Powiatu Sieradzkiego, wychowanie młodego pokolenia Polaków, kształtowanie w rodzinnych domach i środowisku postaw moralnych, a także za bezinteresowną działalność społeczną w środowisku wiejskim. Życzę, by nie zabrakło wam zdrowia, a praca społeczna na rzecz lokalnej wspólnoty niech dostarcza zadowolenia i satysfakcji –  życzył paniom starosta sieradzki Mariusz Bądzior.
W czasie obchodów nie zabrakło miłych słów, przysmaków miejscowej kuchni ale i dobrej zabawy. To właśnie dzięki takim ludziom - tradycje, historia miejsc, potraw i osób będzie w pamięci następnych pokoleń - podsumował jubileusz Henryk Waluda, przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego.

jm

Foto: Facebook.com/Henryk Waluda

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było