• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 07 03 17 08 58Przez dwa dni młodzi sportowcy z Polski rywalizowali w 35. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce U23.

W zawodach wystartowało blisko 400n zawodników ze 11 klubów. Rozegrano na sieradzkim stadionie MOSiR.
W mistrzostwach tych srebrny medal w konkursie trójskoku wywalczyła Agnieszka Bednarek (obecnie AZS Łódź). Agnieszka jest wychowanką MULKS Żeromski Sieradz. Dobry występ zanotował także Patryk Pawłowski (MULKS MOS Sieradz), który w biegu na 400 m pł. zajął piąte miejsce z wynikiem 53.12.
Wśród zawodników, którzy startowali w Sieradzu byli Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki. Ewa Swoboda to aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy z Bydgoszczy w biegu na 100 m. Konrad Bukowiecki to również aktualny Młodzieżowy Mistrz Europy z Bydgoszczy (2017).
Organizatorami 35. PZLA Mistrzostw Polski U23 byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Sieradza i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu.
Wszystkie wyniki znajdziesz tutaj.
Równolegle do zawodów lekkoatletycznych na stadionie, w parku im. Adama Mickiewicza przez dwa dni mistrzostw działało Miasteczko Lekkoatletyczne dla najmłodszych. Każdy z młodych sportowców mógł się sprawdzić przygotowanych specjalnie konkurencjach i otrzymywał okolicznościowy medal.

jm

Foto: UM Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież