• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 06 09 00 32 22W dniu 8 czerwca 2018 r. odbyło się ostatnie już wydarzenie w ramach projektu „Fantastyczny Wieluń”. Na happening składały się następujące elementy : rozstrzygnięcie konkursu „Fantastyczny Bohater”, prezentacja wydawnictw literatury fantastycznej oraz spektakl „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”.

Z biorących udział w konkursie, komisja konkursowa wyłoniła troje uczestników, którzy najwierniej odwzorowali wybrane przez siebie postaci z cyklu pieśń „Lodu i Ognia”, spopularyzowanej jako serial „Gra o tron” . Pierwsze miejsce zajął został Patryk Armanowski z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, drugie miejsce zajęła Katarzyna Honcel z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, a trzecie Weronika Szczecina z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Zwycięzca otrzymał rower, ufundowany przez firmę ZASADA Bikes, 2 i 3 miejsce nagrodzono książkami i grami planszowymi.
Dużym zainteresowaniem czytelników cieszyła się prezentacja wydawnictw fantastycznych, którzy chętnie zapoznawali się z twórczością czołowych autorów tj : Philip Dick, Andrzej Sapkowski Krzysztof Piskorski. Pojawiły się również komiksy i gry planszowe. Na zakończenie happeningu, w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury, przy licznie zgromadzonej publiczności odbył się spektakl „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna. Sztuka łącząca ze sobą elementy literatury fantastycznej.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było