• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 05 30 00 03 28W nadchodzącym tygodniu także muzycy korzystają z dobrodziejstw długiego weekendu, życząc Państwu pięknej pogody i odpoczynku. Jedynie w sobotę i w niedzielę w progi Filharmonii zawitają najmłodsi na zajęcia Baby Boom Bum.

Początek czerwca będzie jednak bardzo intensywny: we wtorek 5 czerwca zapraszamy na spotkanie z jazzem, a trzy dni później na koncert symfoniczny, podczas którego solistką będzie znakomita rosyjska pianistka Lilya Zilberstein. W kolejny weekend ostatnie w tym sezonie warsztaty Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego i retransmisja „Toski” z nowojorskiej Metropolitan Opera.
Szczegóły repertuaru – w drukowanym roczniku na bieżący sezon i na http://filharmonia.lodz.pl|
Informacje o repertuarze FŁ i ciekawostki – na naszym profilu na FB: https://www.facebook.com/FilharmoniaLodzka/
BABY BOOM BUM
2 CZERWCA 2018 /SOBOTA /10.00 /11.00 /12.00 /16.00 /17.00
3 CZERWCA 2018 /NIEDZIELA /10.00 /11.00 /12.00
odcinek „Puch”
„BROTHERS”
ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO + TORE BRUNBORG
5 CZERWCA 2018 /WTOREK /19.00
Wykonawcy: Adam Bałdych – skrzypce, Helge Lien – fortepian, Mats Eilertsen – kontrabas, Per Oddvar Johansen – perkusja, Tore Brunborg – saksofon
Podczas koncertu usłyszymy muzykę z najnowszej płyty Adam Bałdycha „Brothers”, dedykowanej pamięci zmarłego niedawno gitarzysty Grzegorza Bałdycha, brata Adama. Skrzypek wystąpi z zespołem Helge Liena (Helge Lien – fortepian, Mats Eilertsen – kontrabas, Per Oddvar Johansen – perkusja), a na saksofonie będzie grać Tore Brunborg.
Adam Bałdych, wirtuoz skrzypiec, kompozytor, to jeden z najlepiej rozpoznawalnych w Europie polskich muzyków jazzowych, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Przełomem w jego karierze było podpisanie kontraktu z niemiecką wytwórnią ACT Music (2012), dla której nagrał kolejno: „Imaginary Room”, „The New Tradition” oraz „Bridges” i „Brothers” – dwa ostatnie krążki z udziałem Tria Helge Liena. Miłośnicy jazzu mieli okazję posłuchać go podczas 16. Festiwalu FŁ „Kolory Polski”.
Helge Lien Trio, norweski zespół jazzowy, kontynuujący styl kameralnych formacji Billa Evansa czy Keitha Jarretta, za płytę „Hello Troll” otrzymał nagrodę Spellemannprisen – norweski odpowiednik Grammy. Tore Brunborg, ceniony w Norwegii saksofonista tenorowy i kompozytor, współpracował m.in. z Andersem Jorminem, Jonem Balke, Patem Methenym, Billym Cobhamem. Nagrał 8 autorskich albumów.
KONCERT SYMFONICZNY
8 CZERWCA /PIĄTEK /19.00
Wykonawcy: Lilya Zilberstein – fortepian; Paweł Przytocki – dyrygent, Dyrektor Artystyczny FŁ; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Program: R. Schumann – Uwertura do opery „Genowefa” op. 81, E. Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16, S. Rachmaninow – III Symfonia a-moll op. 44
Wstępem do koncertu będzie uwertura do jedynej i mało znanej opery Roberta Schumanna „Genowefa” – kompozytor napisał i muzykę, i jej libretto. Do twórczości Schumanna nawiązywał Edvard Grieg – usłyszymy jego słynny Koncert fortepianowy a-moll (1868), w którym solistką będzie rosyjska pianistka Lilya Zilberstein. Międzynarodową sławę zapewniło jej zwycięstwo w Konkursie Busoniego w Bolzano (1987). Koncertowała w całej Europie i na innych kontynentach, współpracując z zespołami takimi jak Chicago Orchestra, London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Orkiestra La Scali w Mediolanie, Staatskapelle Dresden. Lilya Zilberstein często występuje w duecie z Marthą Argerich. Od 1990 r. mieszka w Niemczech.
Druga część wieczoru upłynie pod znakiem muzyki Siergieja Rachmaninowa, który za ważne osiągnięcie uważał swoją III Symfonię a-moll. Jednak ani krytyków, ani amerykańskiej publiczności nie zachwyciło dzieło, którego prawykonanie odbyło się w Filadelfii, pod dyrekcją Leopolda Stokowskiego (1936). Symfonia uchodzi pod względem melodycznym za bardzo „rosyjską” – zawiera odwołania do motywów cerkiewnych i ludowych.
Zapraszamy na spotkanie przedkoncertowe, które poprowadzi Piotr Matwiejczuk – początek g. 18.15.
DZIECIĘCY UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY (DUA) – FŁ
9 CZERWCA 2018 /SOBOTA
/10.00
Warsztat: „Bęben Show”
Prowadzenie: Tomasz Wrocławski
Czym są grand cassa, tom-tomy, timbalesy, conga, rototomy, cowbells, woodblocks? Co i jakimi pałkami można na nich zagrać? Na czym grają rockmeni i jazzmeni, a na czym artyści w filharmonii? Uczestnicy warsztatów otrzymają odpowiedzi na te i jeszcze inne pytania. Będą mogli również utworzyć zaaranżowany na miejscu multi-zespół perkusyjny. Będzie trochę huku...
/11.30
Warsztat: „Pocałuj żabkę w łapkę – wiosna średniowiecza”
Prowadzenie: Anna Krysztofiak
Gdy szlachetny książę pocałował żabkę, ta przemieniła się w królewnę. Wszystkie dzieci znają tę historię. Opuśćmy zimowe mury średniowiecznego zamczyska i wyjdźmy do wiosennego ogrodu, zwanego w czasach księżniczek „hortus conclusus”. Można tam do woli oddawać się dawnym tańcom i poznawać średniowieczne instrumenty muzyczne. A może te warsztaty zainspirują małych melomanów, by wyruszyć na wycieczkę i poczuć wiosenną muzykę przyrody na leśnych ścieżkach?
THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD
9 CZERWCA 2018 /SOBOTA /19.00
Giacomo Puccini – „Tosca”
Obsada: Kristine Opolais, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel, Patrick Carfizzi
Dyrygent: Andris Nelsons
Reżyseria: Sir David McVicar
TRANSMISJE MET HD – BILETY I KARNETY NA SEZON 2018/2019
Sprzedaż karnetów na transmisje i retransmisje MET HD 2018/2019 w Filharmonii Łódzkiej rozpoczniemy 1 czerwca 2018 w kasie FŁ w godzinach pracy kasy. Od 1 do 15 czerwca pierwszeństwo zakupu i rezerwacji miejsc przysługuje członkom Salonu Przyjaciół FŁ oraz dotychczasowym abonentom.
Od 18 czerwca abonamenty mogą kupować i rezerwować kolejni melomani, rozpoczniemy też sprzedaż karnetów online. Sprzedaż karnetów zakończy się wraz z pierwszą transmisją, 6 października 2018.
Ceny biletów i karnetów:
pojedyncze bilety w cenie 80 PLN (I strefa na widowni, w karnecie 480 PLN), 10 przedstawień
pojedyncze bilety w cenie 60 PLN (II strefa na widowni, w karnecie 360 PLN), 10 przedstawień
pojedyncze bilety w cenie 40 PLN (III strefa, nie jest objęta abonamentem).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież