• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 04 14 00 58 04Jak poinformowało Starostwo w Wieruszowie na terenie powiatu zanotowano kolejne przypadki zachorowania na odrę.

Dlatego też w dniu 10 maja 2018r.  Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski, zwołał spotkanie w ramach zarządzania kryzysowego. Udział w nim wzięli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego  w Wieruszowie, z-ca dyrektora d.s medycznych i pielęgniarka epidemiologiczna szpitala wieruszowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie oraz sekretarz powiatu będący jednocześnie naczelnikiem wydziału zajmującym się sprawami zarządzania kryzysowego.
Spotkanie poświęcono było analizie przyczyn pojawienia się zachorowań na odrę w powiecie. Omówiono także tok dalszego postępowania, które ma zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.
Aby osiągnąć zamierzony cel bezwzględny jest udział  w tym procesie wszystkich osób przebywających na terenie naszego powiatu, wszystkich przedsiębiorców zatrudniających pracowników krajowych i zagranicznych oraz wynajmujących mieszkania osobom przebywającym na terenie powiatu w celach zarobkowych. W przypadku wystąpienia objawów choroby odry u dziecka czy dorosłego, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego lub do najbliższego szpitala, w celu postawienia szybkiej  diagnozy i podjęcia stosownego leczenia - informuje Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było