• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 05 12 01 11 02Nowe propozycje pojawiły się na „Muzycznych Horyzontach” dla sieradzkich miłośników dobrej muzyki. W czwartek 10 maja Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu wypełniła się dźwiękami najwspanialszych tang.

Argentyńskie tango reprezentowały kompozycje Carlosa Gardela, Anibala Trolio i Gerarda Matosa Rodrigueza. Nie zabrakło również utworów Astora Piazzolli. Wspaniale zabrzmiały kompozycje Petersburskiego, Warsa i Szpilmana w nowej, bogatej aranżacji Michała Makulskiego. Publiczność, zachęcona przez wokalistkę, Emilię Kudrę wsparła chętnie śpiew „Tanga milonga”. Nakłonienie gromkimi brawami publiczności artyści chętnie bisowali.
W piątkowy wieczór na „Muzycznych Horyzontach” dostrzec można było zupełnie inne brzmienia. Za sprawą Radosława Bolewskiego i Macieja Tubisa przenieśliśmy się w świat  songwritingu, improwizacji, jazzu, elektroniki, popu i... no właśnie, panowie otworzyli swoje serca przed sieradzką publicznością. Zagrali to, co im w duszy gra już od lat. Muzycy swobodnie improwizowali, zdaje się już zamknięte kompozycje, a publiczność żywo reagowała na muzyczne wypowiedzi artystów. Klimat tego koncertu przypominał klimat dawnych klubów studenckich. Dawnych, kiedy w użyciu były tylko płyty winylowe. Może dlatego, Bolewski i Tubis zdecydowali się na wydanie swojego najnowszego krążka nie tylko w wersji CD, ale również w limitowanej wersji na winylu? I to nie tylko na klasycznym czarnym krążku, ale także na tzw kolorowym transparentnym. Znakomity projekt, super realizacja.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było