• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 05 10 17 04 22W dniu 10 maja 2018 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie zorganizowany został Dzień Otwarty dla uczniów trzecich klas gimnazjum.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Robert Majchrowicz i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Parzybut. Powitali Oni przybyłych gimnazjalistów, a następnie dyrektor przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Obejmuje ona następujące kierunki kształcenia
Technikum (4letnie) w zawodach:
technik architektury krajobrazu
technik agrobiznesu
technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
technik rolnik
Szkoła Branżowa I Stopnia w zawodzie
mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych
Jak podkreślił Dyrektor zdobywanie wiedzy to nie tylko nauka w szkolnej ławce, ale także podwyższanie kwalifikacji, uczestnictwo w kursach, warsztatach, projektach unijnych, wyjazdy na praktyki zagraniczne. Kierując się słowami „Nie wystarczy iść – trzeba iść we właściwym kierunku” w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie wybrano kierunek nowoczesność i postęp. Od stycznia 2018 roku organem prowadzącym szkołę jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki temu placówka zostanie unowocześniona, a przede wszystkim rozwinie swoją bazę dydaktyczną.
Po części oficjalnej gimnazjaliści odwiedzili stanowiska przybliżające specyfikę każdego zawodu, zwiedzili teren szkoły i uczestniczyli w lekcjach pokazowych. Samodzielnie można było wykonać piękne bransoletki i kolczyki wykorzystując m.in. dary natury, wziąć udział w quizie wiedzy rolniczej, zapoznać się z urządzeniami pomiarowymi wykorzystywanymi w agrotronice. Dzięki sprzyjającej pogodzie wielu uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy o naszej szkole, połączonym z jazdą na rowerze przez tor przeszkód. Po zmaganiach fizycznych konieczny był odpoczynek w kawiarence na sali gimnastycznej przy napojach i słodkościach. Jednocześnie można było podziwiać i cieszyć oczy wspaniałymi, kwiatowymi dekoracjami i wiosennym, kolorowym wystrojem sali przygotowanym przez uczniów architektury krajobrazu.
Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie bez wątpienia „idzie we właściwym kierunku”. Wytycza go nowoczesność i postęp w kształceniu ogólnym i zawodowym. Tego samego życzymy gimnazjalistom - by szli we właściwym kierunku rozwijając się zawodowo. Być może w naszej szkole? Zachęcamy gorąco.

Dorota Maciejewska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było