• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 04 30 01 52 34Ambasador gościł w szkole muzycznej. Ambasador polskiego jazzu – znakomity polski pianista Artur Dutkiewicz w piątkowy wieczór dał niezapomniany koncert. Artyście na scenie towarzyszyli wyborni muzycy – Andrzej Święs na kontrabasie i Adam Zagórski na perkusji.

Palce Artura Dutkiewicza wydobyły z koncertowego Steinwaya cała paletę barw, która ułożyła się w piękne melodie uwiecznione na najnowszej płycie „Traveller”. Muzyczna podróż rozpoczęła się prezentacją tytułowego utworu z poprzedniej płyty „Prana”. Reminiscencje wielu podróży słychać było wyraźnie w „Tańcu słonia” czy tytułowym „Travellerze”. Publiczności bardzo przypadły do gustu kompozycje oparte na polskich motywach muzycznych „Satvic Mazurka” i „Pińczów Mazurka”. Na bis muzycy wykonali utwór „Hey Hania” dedykowany żonie pana Artura – Hannie Dutkiewicz.
Koncerty jazzowe, które od jesieni 2017 pojawiły się w ofercie szkoły muzycznej gromadzą wiernych słuchaczy. Cykl dorobił się już hasła „Poliż jazz”, które nawiązuje do wydawanej przez ponad 20 lat płytowej antologii „Polish jazz”. Miłośników improwizowanej muzy cieszy zapewne fakt, że po wielu latach przerwy seria ta została wznowiona i ukazało się już kilka płyt z nagraniami współczesnych muzyków jazzowych. Sieradzanom, którzy chcą liznąć trochę jazzu obiecujemy, że przed nami jeszcze kilka wspaniałych koncertów, o których zapewne będziemy informować.
Organizatorzy koncertu PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują Prezydentowi Sieradza za objecie wydarzenia patronatem, MPWiK w Sieradzu za finansowe wsparcie oraz rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było